Komunista Ondráček obdivuje Putina. A je v hledáčku policie pro šíření nenávisti

Komunista Ondráček obdivuje Putina. A je v hledáčku policie pro šíření nenávisti
Autor: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
28 / 02 / 2022, 10:00

"Obdivuji Putina za trpělivost s tou ukrajinskou fašistickou chátrou… střílet na školy, školky, nemocnice a další ryze civilní objekty mohou opravdu jen svině," napsal komunistický exposlanec Ondráček na sociální sítě 18. února a jeho výrokům nyní věnuje pozornost Policie ČR. Ondráček je proslulý mj. jako předlistopadový příslušník Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, který zasahoval během Palachova týdne v roce 1989.

Ondráček mezitím svůj účet upravil a omezil na něj přístup. Server neovlivni.cz nicméně publikoval screenshot fb příspěvku, v němž Ondráček dále tvrdí, že "prezident Ukrajiny Zelenskyj nemá armádu pod kontrolou a toto zlo páchají prapory Azov, které jsou pod přímým velením USA a Británie, kterým jde o válku," a ptal se: "Co dělá OBSE? Čumí a mlčí." Jde o Ondráčkův komentář ke sdílenému článku Parlamentních Listů o doutnající ruské ambasádě v Kyjevě a školce zasažené dělostřelectvem, což byly události těsně předcházející ruské invazi na Ukrajinu.

Ondráček je mj. držitelem pamětní medaile Českého svazu bojovníků za svobodu, kterou mu 18. října 2018 předal předseda spolku Jaroslav Vodička. Ondráček je na Ukrajině od roku 2015 nežádoucí osobou. Přesto v roce 2016 době konání komunálních voleb v neuznávané separatistické Doněcké lidové republice navštívil Donbas. Zahraniční výbor Sněmovny se od cesty distancoval. Podle KSČM šlo o soukromou cestu. Ruská a separatistická média ji označila za oficiální.

Policie řeší Ondráčkovy výroky v době pokračujícího ruského útoku na Ukrajinu a jen několik dní poté, kdy bylo "vypnuto" osm dezinformačních proruských webů jako aeronet nebo sputnik. "Agrese Ruské federace vůči Ukrajině dlouhodobě doprovází dezinformační kampaň v řadě internetových médií, která využívají českou národní doménu. Protože se tyto informace cíleně nezakládají na pravdě a prokazatelně podněcují k šíření vykonstruovaných fám, sdělení a nestability ve společnosti, rozhodli jsme se po konzultacích s nejvyššími představiteli státu tato výrazná dezinformační internetová média zablokovat," prohlásil výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip 25. února.

Pokud jde o příspěvky na sociálních sítích, jako jsou ty Ondráčkovy, policie jim věnuje pozornost: "Evidujeme desítky podnětů na komentáře v internetových diskusích, schvalující ruskou invazi a aktivity ruské armády. Internetové prostředí pečlivě monitorujeme a omlouváme se, že nereagujeme na každé označení v příspěvcích. Není to vždy žádoucí a taktické. Děkujeme za pochopení!" (twitterový účet Policie ČR z 27. února).

Zdroj: neovlivni.cz, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace