Komunisté budou držet Babiše pod krkem i dál. Co si nadiktují, to splní

Komunisté budou držet Babiše pod krkem i dál. Co si nadiktují, to splní
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Vojtěch Filip a Pavel Kováčik
11 / 06 / 2018, 09:00

KSČM rozhodne o bytí a nebytí menšinové vlády ANO a ČSSD.

Vznikající menšinovou vládu ANO a ČSSD stačí nyní jen posvětit vnistrostranické referendum ČSSD. A spíše to vypadá, že Janu Hamáčkovi se provládní lobbování podaří. Problémem této vládní formace však budou komunisté, kteří si stále diktují nové a nové požadavky:  v poslední doběš snaha o zamezení posílené české účasti zahraničních misí či například nejnovější požadavek na zdanění církevních restitucí, které však stěží projde přes Ústavní soud. Finanční náhrada církvím, jakkoli štědrá, se zpětně těžko nemůže zdanit.

psali jsme: Zpráva z nymburského sjezdu KSČM: Vše při starém, reformní křídlo si musí na šanci počkat

Tyto dva požadavky nejsou jedinými. Komunisté podmiňují svou podporu stále dalšími. A Andrej Babiš bude muset, pokud chce, aby vláda nakonec vznikla, přistoupit na jejich požadavky. Tím však KSČM v této fázi zdaleka nekončí. I když dá svou podporu menšinové vládě ANO a ČSSD, tak je pravděpodobné, že tuto praxi bude ,,provozovoat" i v průběhu volebního období. Když se komunistům nebude něco líbit, tak zkrátka vznesou patřičnou výhrůžku, že pokud nedojde k ,,nápravě" dle příslušného komunistického scénáře, tak svou podporu vládě odepřou.

psali jsme: Past na Babiše má název SPD a KSČM

Nově jmenovaný premiér se tak dostal vlastní vinou do komunistických kleští a jeho pozice rozhodně není komfortní. Komunisté totiž paradoxně přes svůj slaboučký volební výsledek rozhodnou o tom, jestli vláda vznikne a bude moci pokračovat i po celé funkční období dál. Babiš tak za podporu vládnímu projektu bude nejen dnes, ale i zítra platit, a to krvavě.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte víc

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace