VIDEO: Koncern Kalašnikov pracuje i na ,,létajícím autu"

VIDEO: Koncern Kalašnikov pracuje i na ,,létajícím autu&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: létající ,,auto"
02 / 10 / 2017, 09:00

Po tichém ,,špionážním" dronu či autonomním zbraňovém systému vyvíjí Koncern Kalašnikov i létající auto, které však zatím úplně nepřipomíná.

Koncern Kalašnikov představil ukázku svého konceptu jednoduchého létajícího ,,auta", které zatím nemá pracovní název.

psali jsme: Létající auto podporované Toyotou chce zažehnout plamen při olympijských hrách v roce 2020

To, co zatím víme, je fakt, že konstrukce létajícího ,,auta" je celokovová a ovládá se joysticky. Ty umožní řidiči podle potřeby měnit směr letu. 

Stroj pohání 8 párů rotorů, jež zajišťují, aby vystoupalo do výšky několika metrů. Stroj pojme podle dostupných informací zatím jednoho člověka - řidiče.

psali jsme:  Koncern Kalašnikov pracuje na autonomním zbraňovém systému s umělou inteligencí

Na videu uvolněném Koncernem Kalašnikov také není vidět, co létající ,,auto" pohání. Zřejmě to však budou baterie umístěné pod místem řidiče, které přivádí elektřinu do rotorů.

Podle Koncernu Kalašnikov je nyní stroj v této ,,verzi" v testovacím režimu. Jestli však v budoucnu bude sloužit ruským vojenským účelům či jen pro civilní, zatím zůstává otázkou.

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace