Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý&quote; špionážní dron
Popisek: dron
28 / 06 / 2017, 15:15

Zbrojařský koncern oficiálně představitel novinku - vlastní špionážní dron

Zbrojařský koncern oficiálně představí v červenci na letecké show blízko Moskvy novinku - vlastní špionážní dron. Ten plánují i prodávat volně na trhu, kdy se předpokládá, že první tři drony by se mohly již brzy objevit v prodeji. Zároveň několik ,,kusů" převezme i ruská vláda, která si je u koncernu předtím objednala. Ta se zbrojařským koncernem poměrně často spolupracuje.

Dron zbrojaři ze slavného koncernu popsali jako ,,tichý průzkumný a sledovací stroj". Ten bude navíc snadno ovladatelný i z důvodu, že se jedná o velmi lehký stroj.  

Dron, který vyvinul slavný výrobce útočné pušky Kalašnikov AK-47, může ve vzduchu vydržet až čtyři hodiny. Váží 7,5 kilogramů a podle výrobců se pyšní schopností vertikálního vzletu. Stroj bude možné vyslat do vzduchu pouze rukama. Půjde na něj připevnit kameru se zoomem a modul na termální snímání.

Vývoj dronu jde mimo jiné ruku v ruce s větším zapojení zbrojařského koncernu do výroby strojírenského zařízení pro ruský civilní sektor. Koncern Kalašnikov v minulém roce také představil novou útočnou pušku AK-400, která disponuje teleskopickou pažbou. Světoznámá zbrojařská společnost novou verzi ,,klasického" kalašnikova nabídla ruským tajným službám.

psali jsme:

Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.