Končí léto a začíná sezóna zlodějů v opuštěných chatách a chalupách

Končí léto a začíná sezóna zlodějů v opuštěných chatách a chalupách
Autor fotografie: Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje|Popisek: Ilustrační foto
18 / 09 / 2014, 17:45

Policie varuje majitele rekreačních objektů před krádežemi.

Zdroj (foto, data): Policie ČR – KŘP Jihočeského kraje, Ministerstvo vnitra ČR

V loňském roce zaznamenala policie nárůst krádeží vloupáním do chat a chalup o víc než 12%. U rodinných domů je nárůst skoro o čtvrtinu.

Letos končí letní sezóna a policie už registruje ve zvýšené míře krádeže do opuštěných rekreačních objektů. Za první pololetí již bylo zaznamenáno téměř 2500 trestných činů vloupáním, z nichž pouhých 650 jich bylo objasněných. Pokud se potvrdí údaje zveřejněné ministerstvem vnitra za minulé roky, tak ještě nejméně dva tisíce objektů bude vyloupeno do konce tohoto roku.

Počet tr.č. vloupáním do rekr. obj.

V této posezónní době, kdy majitelé své chaty navštěvují již jen sporadicky, ale dosud neodvezli cennější předměty, je nutné zabezpečení a kontrole rekreačních objektů věnovat zvýšenou pozornost.
Jakékoliv důvodné informace o možném výskytu zlodějů v rekreačních oblastech oznamte neprodleně policistům na lince číslo 158.

Psali jsme také:

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.