Konec konspiračním teoriím. Policie stíhá pět radikálních extrémistů z Thunovské ulice

Konec konspiračním teoriím. Policie stíhá pět radikálních extrémistů z Thunovské ulice
13 / 05 / 2016, 16:15

Pražští policisté zahájili trestní stíhání pěti mužů za výtržnictví při únorovém incidentu v Thunovské ulici.

Maskovaní výtržníci tam tehdy napadli pochod levicových aktivistů na podporu migrantů. Psali jsme v článku "Kdo v Praze útočil? Byli to skutečně neonacisté nebo se jednalo o cílenou provokaci?"

Policie tehdy „kategoricky odmítla, že by maskovaní muži byli policisté, jednalo se o radikální extrémisty.“  Na náš dotaz koncem března, v jakém stadiu je celé vyšetřování, tiskový mluvčí Policie ČR odpověděl: 

"V rámci prošetřování incidentu v Thunovské ulici z 6. února 2016 policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Tímto prošetřováním se kriminalistům podařilo standardními cestami ztotožnit více než dvacítku aktérů incidentu. Totožnost několika dalších zatím známá není a pátráme po nich.Kriminalisté na případu stále pracují a trestní stíhání zatím zahájeno nebylo."

V dnešním tiskovém prohlášení Policie ČR uvádí:

Kriminalisté, kteří se zabývají tímto případem, z celé skupiny útočníků ztotožnili do této doby celkem 25 osob. Proti pěti z nich zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Tyto osoby se dopustily na místě veřejnosti přístupném výtržnosti tím, že útočily na účastníky shromáždění nebo po nich házely různé předměty. Tím tak hrubým způsobem narušily průběh tohoto ohlášeného shromáždění. Obvinění muži jsou ve věku od 18 do 28 let a stíhání je vedeno na svobodě.

Dalších dvacet osob z této skupiny je podezřelých z přestupku proti občanskému soužití a to proto, že se svým hrubým a aktivním jednáním, snažily vyvolat fyzický konflikt s účastníky ohlášené demonstrace. Za toto přestupkové jednání, které bylo oznámeno správnímu orgánu, hrozí pokuta až 3000 korun. (Autor: por. Bc. Jan Daněk – 13. 5. 2016)

 

Tagy článku