Konec ,,Pana dokonalého"?

Konec ,,Pana dokonalého&quote;?
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Francois Fillon
06 / 02 / 2017, 08:00

KOMENTÁŘ

Francoisovi Fillonovi, jemuž se ve Francii přezdívá ,,Pan dokonalý", se přisuzovaly ještě před několika týdny poměrně dobré šance na celkové vítězství ve francouzských prezidentských volbách. To vše ale ,,překazil" rýsující se skandál ohledně zaměstnávání manželky jako své asistentky, ještě když byl poslancem. Tento týden dokonce zasahovala v parlamentu kvůli Fillonově skandálu finanční policie.

Fillon měl sice svou ženu řádně zaměstnat, ale ta neměla vůbec nic za statisíce, které jí manžel platil, dělat. V uhlazeně noblesní Francii skandál, jak se patří! Ale teď vážně. Od Fillona se už začíná odvracet i jeho mateřská strana Republikáni, za níž vyhrál prezidentské primárky. Někteří členové Republikánů vyzývají nyní již otevřeně, aby Fillon odstoupil a stranu nepoškozoval.

Pokud by to bývalý premiér skutečně udělal, mohlo by to významně zamíchat předvolebními kartami ve prospěch Marine le Penové. A možná ještě pro jednoho (levicového?) kandidáta, který by měl minimálně šanci projít do druhého kola. Fillon si zatím stojí za svým tvrzením, že se ničeho nelegálního nedopustil a jeho žena řádně pracovala. Obvinil své politické protivníky z toho, že proti němu vedou očerňovací kampaň s cílem jej zničit. Fillon však vážné podezření nevyvrátil.

Pokud se mu to nepovede, jeho pozice bude dále neudržitelná, a tak jako tak bude muset z prezidentské kandidatury odstoupit.

 

psali jsme:

Finanční policie provádí razii ve francouzském parlamentu. Kvůli možnému skandálu prezidentského kandidáta Fillona

Le Penová stále vede v průzkumech prezidentské volby

 

Tagy článku