Konec přerostlých bradek a zahalování! Čína tvrdě zakročuje proti ,,svým" muslimům

Konec přerostlých bradek a zahalování! Čína tvrdě zakročuje proti ,,svým&quote; muslimům
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: čínští muslimové
06 / 04 / 2017, 08:30

Čína spustila kampaň proti muslimům, obává se nárůstu islamistického radikalismu.

Čína se zaměřila ve své kampani proti nárůstu možného islamismu zejména na Ujgurskou autonomní oblast Sin-ťiang, kde koncentruje největší množství muslimů (Chuejů).

Nejnovější opatření bude zahrnovat zákaz tradičních ,,přerostlých" bradek, zahalování na veřejnosti a také ,,přinucení" sledovat státní čínskou televizi či rádio, což většina muslimů v ujgurské autonomní oblasti odmítala. Děti čínských muslimů - Ujgurů také budou v souladu s těmito opatřeními povinně chodit do školy, přičemž se nepřipouští žádní forma domácího vzdělávání.

Vláda zároveň striktně odmítá kritiku lidskoprávních organizací, že právě tato i jiná opatření vedou k nárůstu islamistického radikalismu v regionu, které mohou přerůst v násilné akce proti čínskému obyvatelstvu. Čínské úřady trvají na tom, že zachovávají v plné míře kulturní a náboženská práva ve ,,vzpurném" regionu. Jasně také deklarovaly, že garantují náboženskou svobodu.

Podle vlády jsou postupně zaváděná opatření, která vstoupí v platnost v těchto dnech, nutné pro to, aby se zabránilo vzrůstajícímu islamistickému nebezpečí. V praxi to bude vypadat tak, že pokud například pracovníci letišť, nádraží a dalších komunikačních uzlů uvidí muslima, který je zahalen, má ho ,,odradit" od vstupu do těchto prostor a nahlásit je policii, která si má potom zjednat pořádek. Totéž platí pro muslima s ,,přerostlou" bradkou", jemuž nemá být dovoleno nastoupit do veřejného dopravního prostředku.

 

psali jsme:

Čína zostřuje svou rétoriku proti islámu. Podle ní jí mohou hrozit teroristické útoky

 

Zdroj: abc.net.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace