Konec svobody projevu v ČR? Podle senátora Kubery ano.

Konec svobody projevu v ČR? Podle senátora Kubery ano.
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
25 / 04 / 2016, 07:00

V nedělní Partii FTV Prima proti sobě zasedli ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán a senátor a teplický primátor v jedné osobě Jaroslav Kubera (ODS).

Přeli se o svobodu projevu v Česku. Kubera varoval, že se budeme snažit chránit uprchlíky, homosexuály a další skupiny, až to nakonec skončí tak, že nikdo raději neřekne nic o nikom, aby se nedostal do problémů. Případně rovnou do přeplněných věznic, kde chce Pelikán zaměstnat všechny vězně. Informaci zveřejnily ParlamentniListy.cz

Senátor Kubera coby starší muž, který již pamatuje mnohé, upozornil, že útoky na třídní nepřátele už jsme tu měli. Jak budeme korektně říkat slovo běloch. Běloch je opak slova černoch. A slovo černoch se ve Spojených státech říkat nesmí. Říká se Afroameričan. Jak se teda bude říkat bělochovi v Evropě?......Zakážeme židovské anekdoty, když i ty o cikánech se nesmí říkat?", ptal se.

Zmena: Trestný zákon o podnecovanii k triednej, pohlavnej alebo náboženskej nenávisti sa mení.

Pelikán svého oponenta krotil. Bude prý na soudech, jak příslušný zákon vyloží. Ministr se absolutně neobává, že by se z toho stal nebezpečný trend. Moderátor členovi kabinetu ihned položil otázku. „Potřebují vyšší ochranu lidé s odlišnou sexuální orientací?“ „Já jsem přesvědčen, že ano,“ zdůraznil ministr. Ten, kdo o tom pochybuje, by se měl zeptat homosexuálů, jakému tlaku byli nuceni čelit např. v období dospívání.

Ministr spravedlnosti: "Bez reakce policie dochází k šíření nenávisti vůči islámu."

Kubera se mu v podstatě vysmál. „Dneska je to toto, zítra to bude něco jiného. A kde to skončí? Možná kdyby vaše televize vymyslela Gumáky, na které si ještě všichni pamatujeme, tak by se snad dostala do problémů,“ varoval. Nemluvě o tom, že do Evropy míří muslimští uprchlíci, kteří si o homosexuálech myslí své. A koho bude policie chránit v tomto sporu? Běžence, nebo homosexuály, až se dostanou do křížku?  

Tagy článku