Konec tajných kont ve Švýcarsku

Konec tajných kont ve Švýcarsku
Autor: "HSBC GLT PUNE" by Amitauti (talk) - Own work (Original text: self-made). Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Banka HSBC - ilustrační foto
27 / 05 / 2015, 15:45

EU podepsala dohodu se Švýcarskem o daňové transparentnosti.

Od roku 2018 tak nebude možné schovávat na kontech švýcarských bank nezdaněné peníze, bude docházet k výměně informací o bankovních účtech mezi Švýcarskem a EU. Členské státy EU budou díky dohodě každoročně dostávat údaje o účtech svých daňových poplatníků u švýcarských bank. Informace budou zahrnovat například jméno, adresu, datum narození a stav konta.

Nedávný skandál švýcarské pobočky britské banky HSBC ukázal, že Švýcarskou je využíváno i českými občany. Na účtech této banky bylo asi 2,5 miliardy korun na 208 účtech se vztahy na ČR.

Švýcarská pobočka HSBC podle zjištění novinářů vytvořila systém, který umožňoval jejím klientům masové daňové úniky.

Zdroj: novinky.cz, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace