Konečná bilance masakru v Burkině Faso - 29 mrtvých, 30 zraněných

Konečná bilance masakru v Burkině Faso - 29 mrtvých, 30 zraněných
Popisek: Hotel Splendid, kterýse stal cílem útoků, je oblíbený mezi turisty a diplomaty
17 / 01 / 2016, 08:00

Při útoku na hotel a kavárnu v Burkině Faso přišlo o život 29 osob. Novou bilanci zveřejnilo tamní ministerstvo pro vnitřní bezpečnost, uvedla agentura AFP. Dalších třicet osob utrpělo zranění.

Podle burkinafaského prezidenta bylo osvobozeno nejméně 150 rukojmích. Dvě z obětí byli Francouzi, dva mrtví byli Švýcaři, státní příslušnost ostatních zatím nebyla upřesněna.Většina mrtvých jsou běloši, uvedl zdroj blízký vyšetřování krveprolití. Nejméně pět obětí pocházelo z Burkiny Faso. Policisté rovněž identifikovali těla tří útočníků, šlo o muže, všichni byli velmi mladí.

"Nejstaršímu nebylo více než 26 let," uvedl ministr pro vnitřní bezpečnost.

Pachatelé na místo činu přijeli automobily, které byly registrované v Nigeru. Teroristé v pátek pozdě večer nejprve vtrhli do kavárny Cappuccino, kde bylo podle místní televize v tu dobu asi 100 lidí, a poté vnikli do hotelu Splendid, oblíbeného mezi západními diplomaty, pracovníky OSN, francouzskými vojáky a podnikateli. 

K útoku se podle agentury AP na internetu přihlásili islámští radikálové z organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQIM).  Stejná skupina rozšířila 7.ledna video, na kterém vyhrožuje teroristickými činy také v Neapoli, Římě a Madridu.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace