Konečná bilance masakru v Burkině Faso - 29 mrtvých, 30 zraněných

Konečná bilance masakru v Burkině Faso - 29 mrtvých, 30 zraněných
Popisek: Hotel Splendid, kterýse stal cílem útoků, je oblíbený mezi turisty a diplomaty
17 / 01 / 2016, 08:00

Při útoku na hotel a kavárnu v Burkině Faso přišlo o život 29 osob. Novou bilanci zveřejnilo tamní ministerstvo pro vnitřní bezpečnost, uvedla agentura AFP. Dalších třicet osob utrpělo zranění.

Podle burkinafaského prezidenta bylo osvobozeno nejméně 150 rukojmích. Dvě z obětí byli Francouzi, dva mrtví byli Švýcaři, státní příslušnost ostatních zatím nebyla upřesněna.Většina mrtvých jsou běloši, uvedl zdroj blízký vyšetřování krveprolití. Nejméně pět obětí pocházelo z Burkiny Faso. Policisté rovněž identifikovali těla tří útočníků, šlo o muže, všichni byli velmi mladí.

"Nejstaršímu nebylo více než 26 let," uvedl ministr pro vnitřní bezpečnost.

Pachatelé na místo činu přijeli automobily, které byly registrované v Nigeru. Teroristé v pátek pozdě večer nejprve vtrhli do kavárny Cappuccino, kde bylo podle místní televize v tu dobu asi 100 lidí, a poté vnikli do hotelu Splendid, oblíbeného mezi západními diplomaty, pracovníky OSN, francouzskými vojáky a podnikateli. 

K útoku se podle agentury AP na internetu přihlásili islámští radikálové z organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQIM).  Stejná skupina rozšířila 7.ledna video, na kterém vyhrožuje teroristickými činy také v Neapoli, Římě a Madridu.

Zdroj: ČTK

Tagy článku