"Konečně! Konec EU na dohled," napsal britský Express

&quote;Konečně! Konec EU na dohled,&quote; napsal britský Express
13 / 06 / 2016, 15:15

Podle aktuálního průzkumu společnosti Opinium ztrácí příznivci setrvání v EU ohromujících 19 procent. "Můžeme mít více demokracie a mít se lépe i po vystoupení z EU"

Pro brexit se vyjádřilo 52 % oslovených respondentů, zatímco pro setrvání země v EU pouze 33 %, což představuje doposud největší rozdíl mezi oběma tábory. Ale již v pátečním průzkumu publikovaném levicovým britským deníkem Independent činil rozdíl ve prospěch brexitu deset procent.

Premiér Cameron se však ještě může utěšovat tím, že patnáct procent voličů je zatím stále nerozhodnutých a stoupající akcie pro brexit zaktivizují příznivce Evropské unie, kteří by jinak volit nešli.

Podle britského deníku Express se 39 % příznivců brexitu nicméně domnívá, že by měla Velká Británie uzavřít s EU obchodní dohodu. Ta by měla z jejich pohledu fungovat přibližně jako dohoda mezi Spojenými státy, Kanadou a Mexikem.

Dalších 13 % voličů připouští, že by akceptovalo opětovné členství Velké Británie v Evropském sdružení volného obchodu (EFTA), které země opustila při svém vstupu do EHS v roce 1973. „Voliči v této souvislosti obecně hovoří o volném trhu a volném pohybu pracovních sil. Ovšem s tím, že by měla Velká Británie větší kontrolu nad stanovenými pravidly fungování,“ píše britský deník o výsledcích průzkumu, který zadal think-tank Bruges Group.

Jak uvádí šéf Bruges Group Robert Oulds, je důležité akcentovat skutečnost, že i po odchodu Velké Británie z EU bude mít země mnoho možností, jak obchodovat s ostatními státy kontinentu. „Nové výsledky průzkumu ukazují, že většina voličů preferuje ekonomické než politické dohody s Evropskou unií. A to včetně těch voličů, kteří budou hlasovat pro setrvání v EU. Zkrátka a dobře, můžeme mít více demokracie a mít se lépe i po vystoupení z EU s tím, že uzavřeme dohodu o volném obchodu.“

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace