Konečně macho! Holub se vykrmil, ale lítá vysoko. Příslušník aktivních záloh táhne Osadu

Konečně macho! Holub se vykrmil, ale lítá vysoko. Příslušník aktivních záloh táhne Osadu
Autor fotografie: ČT, Osada|Popisek: Radek Holub
13 / 09 / 2023, 12:00

Nad chatrčí vlajku s husitským kalichem, na ruce kompas a bez maskáčů ani na krok. Radek Holub jakožto příslušník aktivních záloh, „voják“ tělem i duší, ač tedy v civilu kadeřník, táhne druhou řadu seriálu ČT Osada. Varuji, že následující text obsahuje spojlery!

Dlouho jsem váhal, zda napsat recenzi na seriál České televize Osada, který nijak nesouvisí s bezpečnostní tématikou, ale působivý výkon jednoho z hlavních hrdinů Radka Holuba alias Milana Rubala mě přesvědčil, že si zaslouží pár odstavců. Herec sice od první série lehce přibral, a je to vidět, nicméně humor neztratil.    

 

Hlavního hrdinu možná znáte i z jiného seriálu s vojenskou tématikou - Černí Baroni, kde je tedy jeho místy až přehrávané švejkování podle mého názoru vzdáleno od pochopení duše vojína Kefalína, resp. od ideálů spisovatele Milana Švandrlíka, autora knihy. Nicméně v Osadě se jeho cit pro službu vlasti v roli Rubala projevil naplno a patří k tahounům děje. Scénáristé jej navíc nechali hned v prvním díle zbavit panovačné Heleny a konečně nechali rozkvést jeho machistickou náturu provoněnou vojenským odérem. To se projevilo záhy „důstojnickým“ pokusem o sebevraždu.

I druhý díl se točí kolem vojenské služby, když herec sedá na lep potomkyni slovenských partyzánů, půvabné Gabice, která jej kromě sexy obličeje utáhla na pradědu z roty Gerlach. Ale nepředbíhejme, uvidíme, jak se děj, kdy za nitky tahá bývalý policista manipulátor Franěk vyvine. V každém případě Radek Holub brilantně zvládá přepínání mezi zvážněním a odlehčením situace a dokáže perfektně načasovanou hláškou rozesmát diváky. Jen tak dál…  

 

Zdroj: Česká televize

Tagy článku