Konečně začíná likvidace uprchlického tábora "Džungle" v Calais

Konečně začíná likvidace uprchlického tábora &quote;Džungle&quote; v Calais
Popisek: Ilustrační foto tábora Džungle
24 / 10 / 2016, 08:30

Francouzské úřady chtějí dnes zahájit evakuaci a likvidaci uprchlického tábora v severofrancouzském Calais, kde podle odhadů ve špatných hygienických a bezpečnostních podmínkách žije přes 6000 migrantů. Operace, kterou vláda označuje za humanitární, potrvá nejméně týden. Na hladký průběh evakuace bude dohlížet na 1250 policistů a četníků.

Migranti v nechvalně známém táboře v Calais založili během noci několik požárů, jak ukazuje video stanice RT.

Od 08:00 SELČ má šedesátka autobusů začít převážet obyvatele improvizovaného tábora do některého ze 454 připravených ubytovacích středisek po celé Francii. Každý z běženců si bude moci vybrat mezi dvěma destinacemi.

Migranti, kteří pocházejí především ze Sýrie, Eritreje a Súdánu, se prý v naprosté většině se situací smířili. Neočekávají se tak nějaké větší nepokoje a násilnosti. Počítá se ale s tím, že především někteří muži se pokusí zůstat v oblasti, protože nechtějí žádat o azyl ve Francii, ale v nedaleké Británii.

Otázka migrace patří k ústředním tématům kampaně před prezidentskými a parlamentními volbami, které se budou ve Francii konat příští rok na jaře. Socialistická vláda čelí delší dobu kritice, že není schopna vyřešit situaci s tisícovkami migrantů, kteří v oblasti Calais žijí ve velmi špatných podmínkách a vyvolávají napětí mezi místními obyvateli.

Plány na uzavření tábora vyvolaly protesty mnoha konzervativních a krajně pravicových lokálních politiků, kteří se obávají důsledků pobytu migrantů z Calais ve svých městech. Tyto protesty nyní nejspíš zesílí.

Nemají zájem o pobyt a integraci

Claude Roche z francouzské středo-pravé Unie demokratů a nezávislých (UDI) řekl RT, že přistěhovalci pobývajícíí v calaiském táboře, kteří mají být přemístěni do uprchlických táborů po celé zemi "odmítají být integrováni".

"Oni nemají zájem o Francii. Neumí ani slovo francouzsky, " řekl Roche a dodal, že pokud přistěhovalci chtějí najít místo ve francouzské společnosti musí " se stát Francouzi", což znamená " přizpůsobit se francouzským zvykům a kultuře."

Dalším faktorem, který likviduje pokusy o integraci, je zcela běžný vznik uzavřených uprchlických komunit, což jim brání stát se plnohodnotnými členy francouzské společnosti, řekl Roche.

"Nemáme zájem aby pobývali v příliš velkých skupinách, větších než dvě rodiny, neexistuje zde pak možnost [migrantů] začlenit se do francouzského městského života, protože zůstanou blízko u sebe," řekl Roche a dodal, že "jejich jediným cílem je jít do Spojeného království."

Zdroj: ČTK, RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace