Konečný účet masakru v pákistánské škole: 148 zabitých, z toho 132 dětí

Konečný účet masakru v pákistánské škole: 148 zabitých, z toho 132 dětí
Autor fotografie: The National/ youtube|Popisek: Pohřeb jedné z obětí
17 / 12 / 2014, 15:45

17.12.2014 / Zatímco v Péšáváru a okolí se konají hromadné pohřby obětí včerejšího vraždění tálibánců, novináři měli možnost podívat se do zdevastované školy. Svět je šokovaný brutalitou vrahů.Pákistán obnovil trest smrti a slibuje radikální zásah proti Tálibánu i pomocí amerických bezpilotních letadel.
Zdroj: REUTERS, AP, CNN, BBC NEWS, AL JAZEERA,

O teroristickém útoku na školu v pákistánském Péšáváru jsme psali včera

V zemi dnes začaly tři dny národního smutku. Pákistánský premiér Naváz Šaríf zrušil moratorium na trest smrti pro podobné případy terorismu.

Mluvčí Tálibánnu k vraždění dětí uvedl: "že se zaměřili na školu, kterou navštěvují děti vojáků, protože tyto děti chtějí jít ve stopách svých otců a nakonec budou protivníky Tálibánu". Státní škola je domovem asi 1100 studentů a zaměstnanců, většinou dětí armádního personálu z celého Péšáváru. 

Teroristé s výbušninami připoutanými k tělu, přepadli školu v úterý, kdy vpadli do školní auly, kde se děti připravovaly na zkoušky. Postavili se na pódium, ze kterého bezhlavě postříleli nejméně 100 dětí. Ty, které se pokusily uprchnout, zastřelili také. Ředitelku školy usmrtili v okamžiku, kdy byla uzamčená na toaletách. 

Islamističtí teroristé se do školy dostali lstí. Před školou nechali ráno explodovat auto, a tím odvrátili pozornost bezpečnostní služby ve škole. Potom se snadno dostali do budovy. Počítali s tím, že nevyjdou živí, měli sebou dostatek zbraní, střeliva i jídla.

Video - tak vypadá škola po teroristickém útoku islámistů v pakistanském Pešáváru (zdroj:  RuptlyTVAssociated PressBBC News )


Video (zdroj: CNN)

Video (zdroj: Al Jazeera English)

Psali jsme také:

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

 

Tagy článku