Konference SCADA Security: Rozhovor s bezpečnostním ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie Vladimírem Rohelem

Konference SCADA Security: Rozhovor s bezpečnostním ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie Vladimírem Rohelem
Autor fotografie: screenshot Youtube
25 / 11 / 2019, 07:45

Na konferenci SCADA Security jsme pořídili rozhovor s ředitelem sekce Bezpečnosti Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Vladimírem Rohelem.

Vladimír Rohel, který nastoupil do NAKITu v roce 2017 z Národního bezpečnostního úřadu, v rozhovoru prohlásil, že ČR se aktivně připravuje na ochranu proti kybernetickým hrozbám, druhým dechem ale dodal, že není věnována taková pozornost možným útokům na průmyslové sítě SCADA, případně internetu věcí. ,,Mnoho výrobců či organizací si neuvědomuje potenciál pro útočníka v těchto technologiích," řekl Rohel. 

                                   

Co se týče českých firem a jejich zabezpečení proti kybernetickým útokům, Rohel konstatoval, že větší firmy mají větší finanční prostředky a tedy i možnost najmutí odborníků na tuto problematiku. Naopak malé firmy, které mají specifický byznys a využívají k tomu ICT, tam už podle něho nezbývají peníze na zabezpečení proti současným kyberhrozbám.

S tím souvisí i nejlepší IT pracovníci, kterých je obecně velmi málo a jsou také drazí, a podle Rohela je nutné najít model, aby se tito odborníci dostávali do vrcholových státních organizací.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace