Konflikt s muslimy v Olomouci se řeší už i ve Sněmovně. Poslanci žádají změnu zákona

Konflikt s muslimy v Olomouci se řeší už i ve Sněmovně. Poslanci žádají změnu zákona
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Tisková konference poslanců Úsvit přímé demokracie
02 / 06 / 2015, 13:15

2.6.2015 / Páteční incident mezi zahraničními studenty a aktivisty z hnutí "Islám v ČR nechceme" má dozvuky i mezi poslanci, ti připojí svůj podpis k petici proti nuceným kvótám. A předkládají návrh novely zákona o státním občanství.

Část poslanců odmítá povinné kvóty pro přijímání uprchlíků, jak je navrhuje Evropská komise. A mezi nimi jsou i poslanci Úsvitu. Dnes si totiž vyslechli aktivistku Evu Hrindovou s její verzí pátečních událostí. Ta uvedla, že po událostech na náměstí v Olomouci jí začaly chodit výhrůžky, a na její emailovou adresu obdržela anonymní text, kde je uvedeno: „Islám je v ČR přítomen 1100 let a první mešita tu byla už za Karla IV. Obnovíme ji, a nejen ji. Pokud o tom nic nevíte, tak z této země klidně vypadněte, my o plevel nestojíme". (Zdroj: Blesk.cz)
Přečtěte si doslovný přepis dnešního vystoupení Mgr. Hrindové.

Skupina asi dvaceti zahraničních studentů v pátek 29. května odpoledne v centru Olomouce údajně slovně zaútočila na aktivisty, kteří na Horním náměstí postavili stánek s peticí proti kvótám na přistěhovalce. "Česko má podle posledního návrhu Evropské komise přijmout nejméně 1852 běženců."

Olomoučanka byla poprvé napadena verbálně v centru města ve čtvrtek u stánku s peticí proti kvótám o přijímání muslimských imigrantů. „Jak si dovolujete odmítat imigranty? Je to vaše povinnost je vzít! Beztak budete do pár let všichni našimi otroky!“ křičel prý na Hrindovou neznámý muslim.(Zdroj: Blesk.cz)

Organizátoři petice proti nuceným kvótám už podali na cizince trestní oznámení. Policie uvedla, že „se jednalo o cizince, kteří slovně vyjádřili svůj nesouhlas s probíhající peticí. Jeden z nich se snažil stánek poškodit. V jeho jednání mu však zabránili přítomní policisté. K fyzickému napadení, ke zranění ani ke škodě na majetku nedošlo“.

K celé věci se vyjádřil i rektor Univerzity Palackého na stránkách univerzity, kde uvedl: "Univerzita Palackého vyjadřuje politování nad konfliktním chováním několika svých zahraničních studentů v posledních dvou dnech, jejichž jednání důsledně prověří.

Dnes se na tiskové konferenci vyjádřil i poslanec Marek Černoch:

"Náš poslanecký klub mimo jiné jednal i o napadení petičního stánku v Olomouci, který sbíral podpisy proti kvótám pro imigranty. My zcela jednoznačně odmítáme jakékoli kvóty pro povinné přijímání uprchlíků. Jednání našeho klubu se účastnila i paní Mgr. Eva Hrindová, jedna z napadených při sběru podpisů pod petici proti kvótám. Její líčení o konfliktu, který při sběru podpisů nastal, bylo velmi dramatické. Musím zdůraznit, že jsme velmi rádi, že Policie se nebála jednat a že proti útočníkům bleskurychle zasáhla. Ani si nechceme domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby ta asi dvacetičlenná skupina zaútočila naplno na samotnou ženu. Velmi si ceníme odvahy paní Hrindové i všech dalších, kteří po České republice sbírají podpisy proti kvótám. Pro celý náš poslanecký klub to byl ten poslední impuls a rozhodli jsme se, že petici také podpoříme."

A Miroslav Lidinský dodal:

"Olomoucký incident napadení petičního stánku proti přistěhovaleckým kvótám arabskými studenty medicíny vyžaduje zavedení účinných opatření bránící růstu podobných incidentů. Strategie islámských teroristů často spočívá v tom, že se infiltrují do společnosti a stávají se tzv. spícími agenty. Nejprve léta konformně koexistovat s tradiční společností a teprve po získání státního občanství, společenského a ekonomického postavení se následně zapojují do teroristických struktur. Česká republika musí přijmout mechanismy, které zabrání eskalaci situace vyvolanou právě takovými přistěhovalci. Podmínečný trest například za výtržnictví pro přistěhovalce, kteří získali státní občanství, nestačí. Jediný účinný trest je takovým přistěhovalcům odebrání státního občanství. Já jsem dnes proto předstoupil před klub Úsvit s návrhem novely zákona, která umožní obnovení řízení o udělení státního občanství a možnost odebrat jej v případě, že dotyčný byl usvědčen z trestných činů proti bezpečnosti státu, lidskosti, výtržnictví a dalších trestným činům šířící xenofobii ve společnosti."

 Zdroj: Blesk.cz, Policie ČR, Univerzita Palackého, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Hnutí Úsvit.

Psali jsme také:

Via Domitiana – přistěhovalecké peklo na jihu Itálie

Italská novinářka: máme 6 000 měst duchů, dejme je imigrantům

Džihádisti plánovali únosy, popravy a teroristické útoky na obchody ve Španělsku

Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích

Teroristické úroky v Kodani - opět selhala bezpečnostní opatření? Po kolikáté už?

Ilegální přistěhovalci se valí do Evropy. Bezpečnostní riziko, se kterým si EU neví rady

Západ prohrává válku s islámským státem

Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace