Konflikty kvůli migrantům v Řecku se stupňují, do bitek se zapojili i aktivisté

Konflikty kvůli migrantům v Řecku se stupňují, do bitek se zapojili i aktivisté
Autor fotografie: YouTube/screenshot
15 / 04 / 2016, 08:30

Řecké úřady dnes zadržely 27 cizinců, včetně jedné španělské dobrovolnice, při potyčce uprchlíků s policií u města Ioannina na severovýchodě země.

Ioannina (Řecko) - Běženci z uprchlického centra Katsika zablokovali hlavní silnici u města a požadovali zlepšení ubytovacích podmínek v táboře, uvedla řecká média.

Proti blokádě zasáhly pořádkové síly a demonstranti je zasypali kameny a kusy dřeva, uvedla řecká agentura APE-MPE, která původně informovala o 15 zadržených. Je mezi nimi i španělská členka nevládní dobrovolnické organizace, která působí v centru Katsika.

Agentura AP mezitím informovala o dvou španělských občanech, které prý zadržela řecká policie pro podezření z účasti na násilnostech mezi migranty a makedonskými ozbrojenými složkami na hranici u železničního přechodu v Idomeni. V oblasti se vyskytuje 11.000 uprchlíků, z nichž mnozí se stále nevzdávají naděje, že se hranice opět otevře a že budou moci pokračovat v cestě do středozápadní Evropy.

Řecké úřady v této souvislosti poukazují na stále častější konflikty s úřady, které mají i zahraniční aktivisté pomáhající v zemi uprchlíkům. V úterý podle serveru alterthess.gr řecká policie zadržela 16 cizinců, včetně dvou českých občanů. Až na jednoho Němce, u kterého byl nalezen nůž, kvůli němuž byl obviněn z nedovoleného ozbrojování, byli ostatní cizinci po výslechu opět propuštěni na svobodu.

Agentura AP tvrdí, že zadrženo bylo v těchto dnech osm cizinců, včetně Čechů, "za přechovávání drog, zbraní a nezaregistrovaných vysílaček".

Tagy článku