Koniec dopravného spojenia Ukrajiny s Luhanskou a Doneckou republikou? Porošenko prišiel s novým návrhom

Koniec dopravného spojenia Ukrajiny s Luhanskou a Doneckou republikou? Porošenko prišiel s novým návrhom
Popisek: Petro Porošenko
18 / 03 / 2017, 07:00

Ukrajinský prezident Petro Porošenko, navrhol úplne zrušenie dopravného spojenia Ukrajiny s Doneckou a Luhanskou republikou.

Tento návrh prezentoval na na zasadnutí Rady národnej obrany a bezpečnosti. Porošenko chce presadiť tento zákaz až dovtedy, kým nebudú splnené požiadavky Kyjeva.

„Navrhujem, aby členovia Rady národnej obrany a bezpečnosti rozhodli o úplnom dočasnom pozastavení dopravného, a to nielen železničného, spojenia s okupovanými územiami. Toto obmedzenie bude platiť dovtedy, kým okupanti nevrátia pod kontrolu Ukrajiny ukradnuté ukrajinské podniky,“ vyhlásil ukrajinský prezident

Porošenko taktiež spomenul ukrajinské podniky, ktoré v Doneckej a Luhanskej republiky naďalej plne fungujú, na tieto podniky budú uvalené sankcie.

„Časť majiteľov podnikov zastavili prácu. Vážime si ich rozhodnutie. Ale tí, ktorí pokračujú v práci, nech si ani náhodou nemyslia, že budú môcť realizovať svoje tovary na Ukrajine,“ informuje ukrajinská hlava štátu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace