Konkurence pro Teslu? Společnost Kalašnikov představila retro elektromobil CV-1

Konkurence pro Teslu? Společnost Kalašnikov představila retro elektromobil CV-1
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: CV-1
24 / 08 / 2018, 11:30

Nedaleko Moskvy byl slavnostně představen elektromobil CV-1, který chce konkurovat společnosti Tesla amerického vizionáře a podnikatele Elona Muska.

Ruská společnost Kalašnikov vstoupila i na pole s elektrickými vozy. Nedaleko Moskvy byl na výstavě představen nový elektromobil CV-1, jenž má představovat konkurenci pro americkou Teslu. Ani Kalašnikov nezastírá, že se chce dostat s vozem do ,,první ligy" s elektromobily.

psali jsme: Dočká se Muskova Tesla S konkurence? Heinrich Fisker chystá na leden 2018 překvapení

Na první pohled upoutá jeho retro design, který připomíná 70. léta. Ani Kalašnikov nezastírá, že se nechal při designu vozu inspirovat právě 70. léty, konkrétně legendárním vozem IŽ 2125 Kombi.

Výrobce zajímavě vypadajícího vozu zatím příliš mnoho informací neprozradil. Zatím víme, že vůz bude schopen zrychlit z nuly na sto kilometrů za 6 sekund a na jedno nabití ujede až 350 kilometrů. Další informace, kolik například bude CV-1 stát a kdy se objeví na silnicích, si zatím výrobce slavné pušky nechává pro sebe.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku