Konspirační teorie: Kdo stojí za migrační krizí v Evropě?

Konspirační teorie: Kdo stojí za migrační krizí v Evropě?
Autor fotografie: Pixabay/geralt|Popisek: Ilustrační foto
01 / 05 / 2016, 09:30

Německo i Evropská unie jsou prý ovládány Spojenými státy a NATO.

Politolog a publicista F. William Engdahl ve svém článku tvrdí, že německá kancléřka Angela Merkelová postupuje při „řešení“ migrační krize podle předem připravených „notiček“, jejichž autorem je prý americký multimiliardář a filantrop George Soros. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz s odvoláním na journal-neo.org.

Plán kancléřky Merkelové, v rámci kterého by se měla Evropa při řešení migrační krize spoléhat především na Turecko, vypracoval think-tank Evropská iniciativa stability (ESI) a další organizace a subjekty s ním spojené.

„Tzv. plán kancléřky Merkelové vypracovaly think-tanky napojené na americkou vládu a NATO. Je velmi zajímavé sledovat peněžní toky směřující do ESI, protože je pak hned jasnější, kdo skutečně vede EU,“ míní Engdahl. 

„Současným předsedou ESI je rakouský sociolog Gelard Knaus, který je rovněž členem think-tanků European Council on Foreign Relations (EFCR) a Open Society Fellow. Právě Knaus je hlavní autor tzv. plánu Merkelové,“ uvádí Engdahl a dodává, že zakladatelem EFCR je americký multimiliardář maďarského původu George Soros. „Jedním ze spolupředsedů EFCR je bývalý ministr zahraničí Německa ze strany Zelených Joschka Fischer.

Unikl tajný plán dohody? EU bude přijímat 900 uprchlíků denně přímo z Turecka.

Jak Engdahl uvádí, součástí EFCR je také bývalý generální tajemník NATO Javier Solana a společně s mnoha dalšími německými politiky a novináři také například europoslanec Daniel Cohn-Bendit.

„Výše zmíněné by nás mělo vést k přemýšlení nad tím, kdo a za jakým účelem vytvořil tzv. plán kancléřky Merkelové na řešení migrační krize, který je založen na faktickém odevzdání se Turecku. Má snad tento plán způsobit chaos a sociální konflikty v celé Evropské unii ve stejnou chvíli, kdy nevládní organizace typu NED, Freedom House či Sorosova Open Society Foundation zasahují v Sýrii, Libyi a celém islámském světě? Je Německo skutečně jen vazalem Spojených států? Existuje dost důkazů, že tomu tak je. Německo i Evropská unie jsou ovládány Spojenými státy a NATO,“ má jasno Engdahl. 

Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo, uvedl prezident Zeman

Bezpečnostní analytik Jan Schneider uvedl v pořadu Máte slovo České televize, že německá kancléřka Angela Merkelová je pod velkým tlakem USA, které se snaží oslabit Evropu. „Spojené státy totiž nechtějí, aby Německo spolupracovalo s Ruskem,“ dodal Schneider a upozornil na skutečnost, že právě masová migrace je používána jako zbraň.

Zpráva Americké Národní zpravodajské rady (NIC) z prosince 2000, kterou napsala Strategic Futures Group, navrhuje využití nucených migrantů jako možnost americké tiché síly. Současná migrační krize v Evropě je přímým následkem implementace americké tiché zbraně, která vznikla z podpory islamistické destabilizace Sýrie, Libye, Iráku a dalších zemí na Blízkém východě, v severní Africe a Jižní Asii.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.