Kontrola fyzického přístupu prostřednictvím dveřní jednotky s video identifikací

Kontrola fyzického přístupu prostřednictvím dveřní jednotky s video identifikací
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: Síťový dveřní ovladač AXIS A1001 Network Door Controller
20 / 04 / 2015, 20:30

Axis Communications představuje novou úroveň svobody pro řízení fyzického přístupu. Volnost pramenící z otevřené IP filozofie, kterou v kamerovém dohledu zavedla firma Axis jako první.

Společnost Axis Communications rozšiřuje svou nabídku produktů kontroly fyzického přístupu. Na český a slovenský trh dnes uvádí síťový dveřní ovladač AXIS A1001 Network Door Controller se snadnou instalací díky napájení Power over Ethernet (PoE) a barevně odlíšeným konektorům.

AXIS A1001

„Jedná se o přirozeně navazující doplněk, protože mnoho partnerů má s řízením přístupu zkušenosti a rádi by s námi spolupracovali. Uvedení AXIS A1001 ve Spojených státech bylo velmi příznivě přijato a získáváme pozitivní odezvu jak od našich partnerů, tak koncových uživatelů. Předpokládáme, že se i na evropských trzích při uvedení této nové nabídky setkáme s podobným úspěchem,“ řekla Bodil Sonesson, viceprezidentka divize celosvětového prodeje ve společnosti Axis Communications.

AXIS A1001 je prvním neproprietárním ovladačem přístupu na trhu, který je založený na otevřeném IP protokolu. Jedná se o platformu pro dvě různá řešení. AXIS Entry Manager (AXIS A1001 s vestavěným softwarem) je ucelené řešení pro malé až střední provozy – jako například kanceláře, malé firmy a obchody – s typicky 10 dveřmi a základními požadavky na kontrolu přístupu.

Axis Communications / AXIS A1001Axis A1001

Foto: Instalace dveřního ovladače AXIS A1001 je snadná díky barevně odlišeným konektorům a napájení Power over Ethernet.

Pro větší podnikové systémy je jednotka AXIS A1001 vhodná díky otevřenému rozhraní pro programování aplikací. Díky tomu již více než 20 ADP partnerů společnosti Axis (Application Development Partners) integrovalo podporu pro AXIS A1001 do svých aplikací.

„Systémy kontroly vstupů jsou důležitou součástí bezpečnosti. Díky otevřeným standardům, které využívá sofistikovaná jednotka kontroly vstupu AXIS A1001 spolu s Axis kamerami, dokážeme snadněji implementovat i komplikovaná bezpečnostní pravidla při řízení fyzického přístupu a rychleji reagovat na specifické požadavky našich zákazníků,“ řekl Ing. Ľubomír Klimek ze společnosti C.G.C. a.s., která jako první ve střední Evropě integrovala AXIS A1001 do svého integračního systému SBI.

Podle společnosti IHS zaměřené na průzkumy trhu má celosvětový trh v oblasti kontroly fyzického přístupu hodnotu přibližně 3 miliardy USD (2012) a do roku 2017 vzroste asi na 4,2 miliardy USD, což představuje roční růst 7 procent.

Axis rovněž představuje novinku ve svém portfoliu - první síťovou dveřní jednotku s video identifikací AXIS A8004-VE Network Video Door Station. Nová jednotka AXIS A8004-VE je také odolná vůči povětrnostním vlivům i proti vandalům a je proto vhodná jak pro vnější, tak pro vnitřní instalace. Přichází se zabudovanou funkcí vysoce kvalitního intercomu s obousměrným přenosem čistého hlasu a s integrovanou HDTV kamerou s funkcí WDR a s excelentním výkonem při špatných světelných podmínkách. Díky možnosti napájení přes Ethernet (POE) umožňuje instalaci pouze pomocí jediného síťového kabelu, ale přitom poskytuje dostatečný výkon pro většinu standardních dveřních zámků.

AXIS A8004-VE

„Axis prokazatelně drží rekord v počtu inovativních produktů uváděných na trh video dohledu a zabezpečení. S AXIS A1001 a AXIS A8004-VE poskytneme našim zákazníkům snadno instalovatelná zařízení, která rozšíří možnosti bezpečnostních systémů,” řekl Peter Lindström ze společnosti Axis Communications.

Oba produkty nabízí pomocnou ruku při zabezpečení a zjednodušení každodenních operací. Dveřní video jednotka A8004-VE umožňuje navíc komunikaci a identifikaci návštěvníků a také i vzdálenou správu přístupu prostřednictvím stolních IP telefonů, mobilních zařízení nebo přímo prostřednictvím systému video managementu (VMS).

Otevřené rozhraní pro ovladače  umožňuje u větších podnikových systémů programovat aplikace partnerům společnosti Axis pro vývoj aplikací (Application Development Partners – ADP), které budou splňovat jejich konkrétní potřeby. V souladu se standardy ONVIF, interface VAPIX a protokolem SIP je lze snadno integrovat i s jinými systémy a zařízeními pro integraci videa a vyspělé funkce řízení přístupu, jako jsou například Genetec, Aimetis nebo SeeTec.

„Vize Genetecu nabízí zákazníkům komplexní přístup k řízení bezpečnosti, který zahrnuje video dohled, řízení přístupu a komunikaci na bázi protokolu SIP prostřednictvím našeho softwaru Security Center. Spolu s bezproblémovou integrací jednotky AXIS A8004-VE zajistíme, že koncoví uživatelé získají vyšší úroveň zabezpečení a  budou schopni přímo reagovat při sledování příchozího videa z AXIS A8004-VE - např. odemykat nebo zamykat dveře,” řekl Jimmy Palatsoukas, Senior Manager společnosti Genetec.

Dveřní síťový ovladač AXIS A1001 Network Door Controller je v České a Slovenské republice dostupný již dnes prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 15 490 Kč. Nová síťová dveřní jednotka s video identifikací AXIS A8004-VE Network Video Door Station bude prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis k dispozici od května 2015 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 32 900 Kč.

Společnost Axis vstupuje na trh fyzické kontroly přístupu s AXIS A1001 Network Door Controller

Tutoriál instalace AXIS A1001 Network Door Controller

Příběh koncového uživatele s AXIS A1001 Network Door Controller

Příběh integrátora s AXIS A1001 Network Door Controller

Fotografie, videa a další zdroje informací jsou k dispozici zde:

www.axis.com/access_control
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=A8004-VE
www.axis.com/r/video-a8004ve

IHS CCTV and Video Surveillance Equipment – World – 2013
(Celosvětová zpráva IHS o zařízeních pro průmyslovou televizi a video dohled 2013)

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com
Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

 

 

Tagy článku