Kontroly na německo-rakouské hranici - informace pro cestující

Kontroly na německo-rakouské hranici - informace pro cestující
Popisek: Ilustrační foto
16 / 09 / 2015, 06:45

Přehled nejdůležitějších informací pro cestující. Tisková zpráva ministerstva vnitra.

Německo informovalo o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic na svých hranicích s Rakouskem. Zde je přehled nejdůležitějších informací pro cestující:

Jaké doklady je třeba mít u sebe při překročení hranice?

Občanům ČR pro cesty do Německa nadále postačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Na co se musím při cestách do Německa připravit?

Režim na hranicích mezi Českou republikou a Německem zůstává beze změn a hranice lze překračovat kdekoli. Je ovšem nutné počítat s možností četnějších kontrol ze strany německých orgánů. Na hlavních silničních a železničních tazích mezi Rakouskem a Německem nejsou vyloučena zdržení a doporučujeme s nimi počítat při plánování Vaší cesty.

Na jakém základě a na jak dlouho zavádí Německo kontroly?

Kontroly byly dočasně znovu zavedeny na základě článku 25 Schengenského hraničního kodexu. V současné době není možné určit délku trvání tohoto opatření.

Kam cestující mohou obrátit s dotazy a stížnostmi?

V případě dotazů je možné kontaktovat infolinku spolkové policie: (+49)8006888000. Případné stížnosti je možné směřovat přímo německým orgánům, Evropské komisi nebo Ministerstvu vnitra České republiky. Více informací naleznete zde.

Zdroj, autor: Ministerstvo vnitra ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.