Chcete až 10 000 dolarů od aerolinek? Vzdejte se svého místa v letadle

Chcete až 10 000 dolarů od aerolinek? Vzdejte se svého místa v letadle
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: letadlo United Airlines
05 / 05 / 2017, 18:00

Kontroverzní aerolinky United Airlines, které se staly nechvalně známými v kauze vyvlečeného cestujícího, nyní ,,oficiálně" nabídnou až 10 000 dolarů pasažérovi, který se dobrovolně vzdá svého místa v letadle, které je přeplněné.

Kontroverzní aerolinky nabídnou až 10 000 dolarů tomu, kdo se dobrovolně vzdá svého místa v přeplněném letadle. Aerolinky tak činí po vážném incidentu a mnoha stížnostem, kdy byl letištní policií násilně vyvlečen vietnamský lékař David Dao a skončil v nemocnici. Ten aerolinky následně zažaloval.

Další incident následoval vzápětí, když během transatlantického letu z londýnského Heathrow do letiště O’Hare v Chicagu zemřel teprve desetiměsíční králík Simon, který mířil za svým kupcem. Obří králík se řadil se svými 90 centimetry patřil k největším králíkům světa.

související: United Airlines mají další problém: Po brutálně vyvlečeném lékaři přišel na řadu králičí obr

United Airlines si tak chtějí napravit reputaci a nabídnout poměrně vysoké peníze cestujícím z přeplněných letů. Podle vedení United Airlines se rozhodlo nabídnout tak ,,vysokou" kompenzaci z toho důvodu, aby se pokud možno omezily přeplněné lety a zvýšil se komfort cestujících. ,,Našim cílem je snížit incidenty nedobrovolného zamítnutí nástupů do letadla pokud možno na nulu a stát se aerolinkami, které jsou více zaměřené na zákazníka jako takového," prohlásilo vedení letecké společnosti.

United Airlines se také zavázaly, že nebudou volat letištní polcii, jako v případě Davida Daa, aby zabránili cestujícím s platnou letenkou v nástupu do letadla. Vedení aerolinek prohlásilo, že pasažér, který bude mít řádně zaplacenou letenku, už nebude nucen jako v případě násilím vyvlečeného lékaře, aby se místa v přeplněném letu vzdal.

Proběhne také speciální školení posádky letadel, která do něho nyní bude nastoupovat 60 minut před odletem. Posádka absolvuje pravidelné školení, jak zvládat ,,nejtěžší možné situace", které mohou během letu nastat.

psali jsme:

Koupil si letenku, zkrvaveného ho vyvlekli z letadla. Ředitel aerolinek postup chválí

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace