Polský týdeník: Islám znásilňuje Evropu

Polský týdeník: Islám znásilňuje Evropu
Autor: wSieci|Popisek: Evropa to nemá lehké
18 / 02 / 2016, 14:30

Po německém vydání časopisu Focus, kde byla běloška s tmavými otisky rukou, reaguje na neutěšenou situaci s chováním arabských a afrických uprchlíků polský časopis wSieci.Obyvatelé staré Evropy si díky novoroční akci v Kolíně nad Rýnem bolestně uvědomili, jaké problémy vyplývají z masivního přílivu přistěhovalců.

"První známky toho, že se něco pokazí, nicméně byly již mnohem dříve, stále ale byly ignorovány nebo byl minimalizován jejich význam, ve jménu tolerance a politické korektnosti," říká Alexander Rybińska v posledním vydání týdeníku wSieci.

Jsme svědky střetu dvou civilizací v zemích staré Evropy - západní civilizace a muslimské civilizace. Dvě civilizace, které v posledních 14 stoletích spolu nepřestaly bojovat. Každá z nich má svou vlastní identitu a historii. Musíme využít této příležitosti a připomenout si, co slovo "civilizace" znamená. Je to víc než kultura, architektura, hudba, gastronomie nebo způsob oblékání. Tento pohled na svět se opírá o náboženství - křesťanství a islám, říká Alexander Rybińska.

Souboj těchto dvou civilizací je nevyhnutelný. Ve skutečnosti, už není možné to popřít, protože je již v plném proudu. Muslimové přicházející do Evropy přináší konflikt se západním světem jako součást kolektivního vědomí. Tím se kultivovuje jejich totožnost, bez ohledu na to, zda jsou hluboce věřící, nebo ne.

Evropa, po staletí byl nedosažitelný model civilizační vyspělosti, založený na křesťanských hodnotách, zavání nihilismem, když pouští dovnitř jinou civilizaci, která se sem vlévá balkánskou cestou a přes Středozemní moře z Afriky a Středního východu.

Jak uvedl bývalý britský historik Arnold Toynbee: "Civilizace neumírají, civilizace spáchají sebevraždu."

Jiný polský autor Bronislaw Wildstein píše otevřeně o "sebevraždě Evropy."

Je třeba poznamenat, že německá kancléřka porušila Dublinskou úmluvu, a ve skutečnosti i zpochybnila fungování schengenského systému. 

Zdroj: wSieci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace