Kontroverzní rozhodnutí německých úřadů v Heidenau. Jsou povoleny jen mítinky pro podporu uprchlíků.

Kontroverzní rozhodnutí německých úřadů v Heidenau. Jsou povoleny jen mítinky pro podporu uprchlíků.
28 / 08 / 2015, 15:30

AKTUALIZOVÁNO / "Pozitivní" veselice pro běžence s klauny a artisty byla povolena. Demonstrace odpůrců přijímání imigrantů byla zakázána. Mají Němci trauma ze své nacistické minulosti?

15:30 / Drážďanský správní soud zrušil v pátek zákaz demonstrací v saském městě Heidenau, kde odpůrci přijímání běženců minulý týden opakovaně vyvolali nepokoje. Místní úřady ve čtvrtek zakázaly všechna shromáždění od pátku do pondělního rána kvůli přetížení policie. Podle soudu však pro takové opatření není důvod, uvedla DPA.

28.8.2015, 8:30 / O zákazu, který platí od pátečních 14:00 SELČ do pondělních 06:00 SELČ, rozhodlo podle agentury DPA vedení okresu Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory ve čtvrtek večer. Úřad své rozhodnutí zdůvodnil tím, že policie je přetížena a že by nedokázala zajistit bezpečnost ve městě, pokud by se v něm veřejná shromáždění příznivců a odpůrců uprchlíků konala.

Na páteční odpoledne byl v Heidenau ohlášen pouliční festival, při kterém chtěli jeho organizátoři ukázat běžencům vlídnou tvář Německa. Artisté a klauni měli zajistit společnou zábavu pro děti místních obyvatel i uprchlíků. Večer bezprostředně po skončení festivalu se ve městě měla uskutečnit demonstrace proti přijímání uprchlíků do Německa. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz).

Server huffingtonpost.com včera zveřejnil glosu "Pochopení německé velkorysosti", z níž část přebíráme:

Kde se v Německu bere tak obrovský tlak na přijímání uprchlíků ze Sýrie, zatímco Velká Británie i ostatní státy uprchlíky odmítá ? Pro současnou generaci německých politiků je holocaust velkým traumatem. Němci reagují na příliv uprchlíků s mimořádnou laskavostí. Ptají se, jak mohli jejich rodiče a prarodiče po milionech zabíjet nevinné lidi, většinou Židy. Traumatem holocaustu nejsou postiženi jenom Židé, ale i jeho pachatelé, Němci. 

Pro Němce je dnes nepochopitelné, jak mohli jejich předci spáchat holocaust. Domnívám se, že za vším je skutečnost, že když si přečtou o zvěrstvech, které páchá islámský stát, bezprostředně se jim vybaví, co všechno spáchal nacistický režim. Moje myšlenka není přitažená za vlasy, vždyť IS je natolik brutální a diktátorský, že je možné jej považovat za nacistickou verzi islámu.

Paradoxně ale Němci zapomínají , co si myslí Syřané o Židech (nic dobrého a vím, o čem mluvím). Pro mnoho Němců jsou syrští uprchlíci novodobí Židé a proto mají Němci pro Syřany mnohem víc sympatií než ostatní evropské národy. Němcí chtějí zachránit syrské uprchlíky před jejich holocaustem. 

Současná generace Němců sympatizuje s migranty, kteří prchají před masivním zabíjením v jejich vlasti. Navíc jsou Němci romantiky a bez velkého přemýšlení jsou poháněni spíše emocemi než jinými důvody.  Ze stejného důvodu se spojila obě Německa, přestože to zbrzdilo německou ekonomiku na deset let, ale Němci toho nikdy nelitovali.

Volný překlad, autor: Martin Varsavsky on Twitter:

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace