Kontroverzní video: Policista zastřelil neozbrojeného. Ten předtím neuposlechl jeho pokyny

Kontroverzní video: Policista zastřelil neozbrojeného. Ten předtím neuposlechl jeho pokyny
Popisek: střelba
11 / 12 / 2017, 08:00

Na videu, které vyvolalo kontroverze, je zachycen policista a a podezřelý muž.

Incident se stal loni 18. ledna v hotelu La Quinta ve městě Musa a až nyní jej uvolnil arizonský soud. 26letý Daniel Shaver ukazoval svým přátelům, s nimiž ten den popíjel, svou pušku na odstřel ptactva.

psali jsme: Z hotelu v Las Vegas se ozývá střelba, na místě zasahuje policie

Posléze vtrhla do hotelu policie, která jednání muže vyhodnotila jako potenciální nebezpečí. Na kameře policisty Philipa Brailsforda je pak zaznamenán celý incident. Brailsford instruuje zvýšeným hlasem Shavera, co má dělat a současně jej varuje, aby neudělal chybu a nedával ruce za záda.

Shaver si nejprve lehl na břicho, pak si klekne a podle Brailsfordových instrukcí se plazí směrem k policistovi. V momentě, když si dá Shaver ruku k pasu, policista si to vyhodnotí jako hrozbu a Shavera zastřelí.

psali jsme: Střelba v americkém obchodním domě: Nejméně tři mrtví. Útočník prchá

Soud, který se později s Brailsfordem konal, vynesl osvobozující rozsudek, když konstatoval, že Shaver mohl mít za pasem zbraň a policista, který jej zastřelil jednal v souladu se svým výcvikem. Navíc soud vzal v potaz, že Shaver neuposlechl policistovy výzvy a pohnul rukama za záda.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.