Konvoj americké armády je v ČR

Konvoj americké armády je v ČR
Autor fotografie: Flickr.com/ /usarmyeurope_images/|Popisek: 2d Cavalry Regiment in Torun Poland Feb 6, 2016
27 / 05 / 2016, 12:45

Kolona má devět částí, které jedou minimálně s půlhodinovými rozestupy. Techniku doprovází státní a vojenská policie.

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí. Vojenský konvoj, který má čítat přibližně 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky, se bude přes ČR přesunovat do pondělí.

Průjezd konvojů americké armády může zkomplikovat dopravu. Hlavně na dálnici D5, kde silničáři finišují s opravami a kde podle informací rozhlasového dopravního zpravodajství byly i v pátek dopoledne kolony. Negativní dopad průjezdu amerického konvoje na dopravu přiznává také mluvčí ŘSD Jan Rýdl. „Předpokládáme, že americké konvoje zasáhnou do dopravy, nicméně předpokládáme, že maximálně sníží rychlost. Omezili jsme údržbu a zesílili směny odtahových služeb,“ uvedl.

Loni přes Česko přejížděly dva podobné konvoje americké armády. Velkou pozornost vzbudil především první z nich. Nejprve zněly hlasy především jeho odpůrců, Američany ale nakonec po celé trase provázely tisíce příznivců a odpůrci byli v menšině. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Foto: DMA Army - SoldiersK. Aksoy, and janusz.walczak faved this, //www.flickr.com/photos/usarmyeurope_images/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace