Kopulová kamera s více snímači, rozlišením 4K a panoramatickým záběrem

Kopulová kamera s více snímači, rozlišením 4K a panoramatickým záběrem
Autor: Axis Communications|Popisek: Síťová kamera AXIS Q3709-PVE
23 / 04 / 2015, 15:45

Model AXIS Q3709-PVE je kopulová kamera se třemi snímači s rozlišením 4K, které dohromady zajišťují 180° záběr s rozlišením až 33 megapixelů a video stream s parametry 3 × 4K při 30 snímcích za sekundu nebo 3 × 11 megapixelů při 20 snímcích za sekundu.

Společnost Axis Communications představuje svou první kameru z nové řady AXIS Q37. Model AXIS Q3709-PVE poskytuje situační dohled nad velkou plochou a díky tomu je tato kamera ideální pro použití v městských dohledových systémech, stejně jako pro instalace v logistických centrech, na letištích a nádražích.

Síťová kamera AXIS Q3709-PVE má tři snímače s rozlišením 4K, jež dohromady poskytují podrobný přehled o velkých plochách venku i ve vnitřních prostorech v úhlu 180° v jediné kameře, což umožňuje plánovat efektivní instalace. Kamera nabízí video s bezkonkurenčním výkonem streamování, jež hladce a bez trhání zachycuje pohyb s vysokým vykreslením detailů díky snímkové frekvenci 30 snímků za sekundu.

„Efektivní instalace jediné kamery, která poskytuje přehled a současně detailní obraz, je účinným způsobem, jak zajistit splnění potřeb dohledových řešení v rozlehlých otevřených prostorech,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Kamery s více obrazovými snímači jsou rovněž velmi vhodné pro použití na náměstích, stadionech, parkovištích a v obvodovém dohledu, kde je nutné monitorovat velké plochy ve vysokém rozlišení, aby byl zajištěn kompletní situační dohled.“

Instalace kamery je snadná, spolehlivá a nenáročná na náklady. Není nutné kameru zaostřovat, protože objektivy jsou zaostřené již ve výrobě. Kamera se dodává ve stylovém a diskrétním designu s krytem, který lze snadno přelakovat nebo měnit a který ji chrání před deštěm, sněhem a slunečním zářením a umožňuje tak, aby kamera snadno splynula s okolním prostředím.

Kamera poskytuje dokonalý přehled v úhlu 180° s rozlišením až 33 megapixelů. Nabízí streamované video s parametry 3 × 4K při 30 snímcích za sekundu nebo 3 × 11 megapixelů při 20 snímcích za sekundu.

Další vlastnosti kamery AXIS Q3709-PVE:

  • Kamera je připravena pro venkovní instalace díky třídám ochranného krytí IP66 a NEMA 4X.
  • Je odolná proti vandalismu se stupněm ochranného krytí IK10.
  • Může pracovat v širokém rozpětí teplot a napájení zajišťuje protokol Power over Ethernet (PoE+).
  • Kamera nabízí funkci detekce pohybu v záběru a alarm v případě neoprávněné manipulace.

Kamera má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamera navíc podporuje místní záznam videa, řešení AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce.

Podle plánu by kamera AXIS Q3709-PVE měla být dostupná ve 2. čtvrtletí 2015 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 61.000 Kč.

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com
Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace