Kopulové PTZ HDTV kamery Axis v nerezu a s dusíkem

Kopulové PTZ HDTV kamery Axis v nerezu a s dusíkem
30 / 01 / 2014, 11:57

Společnost Axis Communications představila tři kamery v nové špičkové řadě kopulových síťových kamer Axis Q60-S s funkcí PTZ (pan/tilt/zoom, otáčení/náklon/přiblížení) mají kryty z nerezové oceli plněné stlačeným dusíkem.

 Nové kamery jsou ideální pro vzdálený dohled a monitoring na lodích, v prostředí dolů, těžby ropy a plynu, jakož i v potravinářských, zdravotnických a dalších provozech s čistým prostředím. Nerezavějící kamery odolají korozivním účinkům mořské vody a čisticích chemikálií a snesou i čištění vysokotlakou párou. Stlačený dusík zabraňuje tvorbě interní kondenzace.

Kamery řady Axis Q60-S s tělem z nerezové oceli SAE 316L a nylonovým průhledným krytem kopule mohou pracovat v rozmezí teplot od -30°C do 50°C (-22°F až 122°F). Schválené třídy jejich ochranného krytí jsou IP66, IP6K9K, NEMA 4X a MIL-STD-810G 509.5 a zajišťují ochranu proti prachu, dešti, vysokotlakému proudovému čištění parou, sněhu, ledu a slanému vlhkému vzduchu. Kamery se dodávají s kabelem s víceúčelovým konektorem a víceportovým media konvertorem, jenž umožňuje kamery připojit ke standardní počítačové síti nebo pomocí optických kabelů. Tento přepínač současně umožňuje připojit kamery k externím alarmovým zařízením přes dva konfigurovatelné vstupní/výstupní porty a k napájení 12 V. Montážní příslušenství z nerezové oceli se prodává samostatně.

Model Axis Q6042-S nabízí rozlišení Extended D1 a 36násobné optické přiblížení. Kamera Axis Q6044-S nabízí rozlišení HDTV 720p a 30násobné optické přiblížení, zatímco model Axis Q6045-S podporuje rozlišení HDTV 1080p a optické přiblížení 20x.
Všechny kamery řady Axis Q60-S podporují detekci nárazu, která mechanicky detekuje a hlásí alarm v případě, že dojde k úderu do kamery. Modely Axis Q6042-S a Axis Q6044-S mají elektronickou stabilizaci obrazu, jež omezuje vlivy otřesů kamery (vlivem větru nebo dopravního provozu), aby výsledný obraz byl čistější a použitelnější.

Kamera Axis Q6044-S navíc podporuje funkci automatického odstranění mlhy z obrazu, která mlhu v záběru detekuje a digitálně ji odfiltruje, aby obraz zůstal čistější. Model Axis Q6044-S má téměř třikrát lepší světelnou citlivost, než je oborová norma pro HDTV kamery, což umožňuje dosáhnout vynikající kvality obrazu i při špatných světelných podmínkách.

Kamera Axis Q6045-S nabízí nejvyšší rozlišení obrazu, jež nabízí výjimečné prokreslení detailů a ostrý obraz i po přiblížení. Kromě automatického sledování cíle a funkce Active Gatekeeper – které nabízejí všechny modely kamer řady Axis Q60 – má model Axis Q6045-S vestavěnou analýzu snímaného obrazu, která provádí například vyrovnávání přesvícených míst (a maskuje tak jasné plochy, aby sledování obrazu bylo příjemnější), dále detekci odstraněného předmětu, detektor plotu, počitadlo objektů a detekci příchodů a odchodů.


Kamery řady Axis Q60-S jsou již nyní dostupné prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Doporučená maloobchodní cena pro model Axis Q6042-S je 124 659 Kč, pro Axis Q6044-S 131463 Kč a pro Axis Q6045-S 135 999 Kč.


www.axis.com

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.