Koronavirus je ,,Alláhovým vojákem", využijte nyní situace, vyzývá své bojovníky Islámský stát

Koronavirus je ,,Alláhovým vojákem&quote;, využijte nyní situace, vyzývá své bojovníky Islámský stát
09 / 04 / 2020, 12:15

Islámský stát, i když notně oslabený, se rozhodně nevzdává. Teroristická organizace nazývá koronavirus ,,Alláhovým vojákem" a v době pandemie koronaviru hrozí novými útoky.

,,Prakticky podmínky na Blízkém východě se mohou zhoršovat, co se týče probíhajícího boje proti Islámskému státu. Mnoho, co již bylo dosaženo, však může být zničeno panikou (okolo koronaviru) a oslabit bezpečnost v regionu, což by umožňovalo Islámskému státu se vzpamatovat a plánovat nové útoky proti Západu," řekl bývalý činitel britské rozvědky.

Jeho slova přichází v době, kdy list The Sun upozornil na propagandistické plakáty z ,,dílny" Islámského státu. Na těchto plakátech jsou vyobrazena města Chicago a Londýn, na nichž je psáno ,,Zasáhněte je, když to nejméně čekají" a ,,Koronavirus - Alláhův voják".

Právě koronavirus má být pro Islámský stát novým povzbuzením, proto vyzývá své bojovníky, aby změněných pořádků a paniky kolem koronaviru využili. Pandemie je podle Islámského státu ,,aktem boží intervence".

Britský generál Sir Nick Carter varoval již v prosinci minulého roku, že Islámský stát nebyl ještě zcela poražen a musí se počítat i s možnostmi dalších útoků na západní města. Carter připomněl teroristický útok na London Bridge v listopadu minulého roku, který provedl 28letý Usman Khan. Islámský stát se následně přihlásil ke zosnování útoku. Ten již byl jednou za terorismus souzen, avšak v roce 2018 propuštěn. 


Zdroj: Daily Mirror

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace