Korsičtí rodiče nepovolili vstup ženám v muslimských šátcích do školky

Korsičtí rodiče nepovolili vstup ženám v muslimských šátcích do školky
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
06 / 09 / 2016, 05:45

Pěti ženám v muslimských šátcích bylo rodiči ostatních dětí zabráněno ve vstupu do školky. Uvádí to lokální média.

Policie zasáhla aby uklidnila incident, který se odehrál ve městě Bonifacio, uvádí místní sdělovací prostředky. Pondělní incident se konal po návratu dětí do škol po letních prázdninách.

Pracovníkům a žákům na francouzských školách je zakázáno nosit náboženské symboly - rodičům ale ne. Rodiče, kteří zablokovali ženy uvedli, že byli nešťastní, protože jejich děti byly pokárány, pokud personál školy viděl jejich křesťanské kříže.

Ve Francii je oddělení státu a náboženství zakotveno v zákoně od roku 2004, kdy je zákaz nošení zjevných náboženských symbolů na veřejných a státem provozovaných místech. Islámský závoj, nebo nikáb zakrývající tvář je zakázán na veřejných místech ve Francii od roku 2011.

Napětí mezi muslimy a ostatními místními obyvateli v jižní Francii, vzrostlo zejména poté, co terorista s vazbou na Islámský stát zavraždil 86 lidí v Nice v nákladním autě.

Mimochodem na vlajce ostrova je zobrazena useknutá hlava Saracéna (muslima). Podle legendy ukazovali Korsičané useknutou hlavu na kůlu proti bílé plachtě, aby tak odradili od útoku další muslimské nájezdníky.

Korsika

Zdroj: BBC

Tagy článku