Korvety Bujan-M aneb postrach teroristů v Sýrii

Korvety Bujan-M aneb postrach teroristů v Sýrii
Autor: Autor: Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: Korveta Grad Svijažsk (021)
21 / 08 / 2016, 12:15

Raketové korvety Projekt 21631, jinak Bujan-M slouží v Černomořské i Kaspické flotile ruského námořnictva. Lodě byly velkým překvapením, protože jsou schopné odpalovat řízené střely Kalibr, což u takto "malých" lodí nikdo neočekával.

7. října 2015 odpálily lodě o výtlaku necelých 1 000 tun 21 řízených střel Kalibr na vzdálenost téměř 1 500 kilometrů a zasáhly většinu cílů.

Malé, ale smrtelně nebezpečné lodě jsou silně vyzbrojené, při délce 71 metrů nesou jeden kanón ráže 100mm, 5 kulometů, 8 střel Kalibr, 6 protiletadlových systémů 3M47 Gibka a dvakrát ruskou obdobu Gatlingu - AK-630, šestihlavňový kanón ráže 30 mm na ničení protilodních střel, nebo vzdušných či hladinových cílů.

Lodě této třídy jsou navíc na ruské poměry stavěny velmi rychle - první jednotka třídy Grad Svijažsk se stavěl necelé 4 roky, další tři lodě už jen necelé tři.

Nejvyšší rychlost korvety je 28 uzlů a dosah je 2 500 nm při rychlosti 12 uzlů.

Zdroj: Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace