Koupí Česká zbrojovka amerického výrobce zbraní Colt? Jednání pokračují dál

Koupí Česká zbrojovka amerického výrobce zbraní Colt? Jednání pokračují dál
Autor fotografie: pixabay.com
12 / 01 / 2021, 08:00

Jednání o možném získání stoprocentního podílu České zbrojovky ve známé americké firmě Colt Holding Company LLC pokračují dál.

Česká zbrojovka Group SE (CZG) usiluje o koupi stoprocentního podílu v americké společnosti Colt Holding Company LLC, známém výrobcem střelných zbraní. Jednání o transakci se vedou dál, do konce ledna platí lhůta pro exkluzivitu pro dokončení rozhovorů.

,,Obě strany dosáhly obecné shody na základních komerčních parametrech transakce. Jednání nyní pokračují diskusí o technických parametrech, požadavcích na regulatorní schválení a o smluvních podmínkách transakce," uvedli zástupci holdingu CZG. Záměrem skupiny bylo finalizovat jednání ještě v roce 2020, nicméně ta se posunula do roku nového.

Dlouhodobým záměrem skupiny CZG je výrazněji se prosadit na americkém trhu se zbraněmi a úspěšné dokončení transakce by ji otevřelo nové obchodní možnosti. Společnost Colt, která byla založena už v roce 1855, vyrábí a dodává střelné zbraně nejen ozbrojeným složkám USA, ale i dalším zemích.

Skupina CZG - Česká zbrojovka Group SE zaznamenala za první tři čtvrtletí uplynulého roku rekordní výnosy 5 miliard korun, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 10,2%. Na příznivých číslech má výrazný podíl vyšší počet prodaných zbraní právě v USA. Za rok 2019 vykázal holding CZG tržby 5,96 miliardy korun a čistý zisk 734 milionů korun.

Tagy článku