Kouř v americkém metru zabíjel

Kouř v americkém metru zabíjel
Autor: The Washington Post|Popisek: Kouř v americkém metru zabíjel
13 / 01 / 2015, 08:00

13.1.2015/ Jedna žena zemřela a 83 cestujících bylo zraněno, z toho dva vážně, při včerejším požáru ve washingtonském metru. VIDEO
Zdroj: The Washington Post

Příčinou požáru byl elektrický zkrat v tunelu metra v centru Washingtonu. Kouř během několika minut zaplnil celý tunel, ve kterém jela souprava metra s desítkami cestujících. Vlak zastavil asi 800 metrů od stanice L'Enfant Plaza, lidé panikařili, ale ze soupravy nebylo úniku. Podle očitých svědků někteří z cestujících omdleli.

Washingtonští hasiči  čelí kritice, že jim trvalo téměř hodinu, než se dostali k cestujícím. Ti se naopak hájí, že zásah byl komplikovaný tím, že nevěděli, zda je napájecí kolej pod proudem.

Provoz na pěti linkách metra byl dočasně zastaven. Informace o příčinách zastavení provozu metra nedostali ani ostatní cestující a nikdo vlastně nevěděl, co se v tunelech děje.

Video - zdroj YouTube, TomoUSA

 

Psali jsme také:

Pražské metro zažije největší cvičení ve své historii

Co se stane, až dojde ropa?

Jak se připravit na výpadek elektřiny?

Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace