Král pedofilů před soudem: „Nepouštějte mě ven, nebo se svou královnou (8) uteču na Belize.“ Matka zneužívané holčičky o všem věděla a nechávala si platit

Král pedofilů před soudem: „Nepouštějte mě ven, nebo se svou královnou (8) uteču na Belize.“ Matka zneužívané holčičky o všem věděla a nechávala si platit
Popisek: Petr Dostál
19 / 10 / 2018, 08:30

Mimořádným případem sexuálního zneužívání holčiček z pražských mateřských škol se v těchto dnech zabývá pražský městský soud. Tanečník a učitel tance Petr Dostál (40) měl v letech 2015 a 2016 osahávat několik desítek svých svěřenkyň, jednu z nich (8) si pravidelně vodil domů - se souhlasem její matky.

„Všechno přiznávám. Myslím, že zemřu jako pedofil,“ řekl u soudu tanečník a požádal soudkyni, aby ho nepouštěla z vazby, protože jinak prý svou „životní lásku“ (nyní osmiletou dívku) okamžitě unese a uprchnou spolu na Belize.

V emotivním projevu žádal Dostál soud o exemplární potrestání. „Kázal jsem vodu, ale sám jakožto pedokrál jsem si se svou královničkou přiťukával číší vína,“ prohlásil. Hrozí mu 12 let vězení.

psali jsme: Cukrář Corll: Rozdával dětem bonbóny, pak je mučil a vraždil ve sklepě

Osmiletou holčičkou považoval Dostál za svou vyvolenou a celoživotní družku. Spolu s ní stanula před soudem také její matka, která je obviněná z obchodování s lidmi. Dostál ji totiž finančně podporoval, takže to může vypadat, že jí za „zapůjčování“ dítěte platil.

O tom, že s dívkou „plánoval dlouhodobý vztah a svatbu“, vědělo podle Dostála přes 60 lidí z okruhu jeho známých, a to včetně tří ředitelek mateřských škol, které nechtěl jmenovat.

Se svou „vyvolenou“ chodili do restaurací, kde vystupovali jako zamilovaný pár. Holčička Dostálovi posílala vzdušné polibky, při odchodu se dlouze líbali. Dostál si od ní nechával říkat „králi“ a oslovoval ji „má královno“.

Policie Dostála zadržela letos v dubnu poté, co si jeho nevhodného chování vůči malé holčičce všimla v restauraci jedna z návštěvnic a natočila si jej na mobil. Nahrávku pak předala policii.

Dívenku si s vědomím její matky nejméně dva roky pravidelně vodil k sobě domů, kde ji sexuálně zneužíval, mimo jiné ve vaně, kde ji koupal. S dívkou podle obžaloby pořídil 109 pornografických videí a nejméně 20 souborů fotografií.

„Miloval jsem jen ji. Vyléčila mě. Přestal jsem s koketováním ve školkách, udržoval jsem si od ostatních dětí odstup, protože jsem jí chtěl být věrný. Chtěl jsem s ní být až do smrti,“ uvedl Dostál u soudu.

Matka holčičky u soudu tvrdila, že se domnívala, že jde pouze o platonický vztah. Přiznala však, že věděla, že se Dostál s její dcerou koupal nahý. Prý mu uvěřila, že si její dceru chce jednou vzít za manželku.

Psali jsme: Šílený strýček Hubert: první a možná nejhorší masový vrah v Československu

„Můj dědeček si mou babičku vybral, když jí bylo jedenáct let, a žili spolu šťastně až do smrti,“ vysvětlovala u soudu matka.

Její dcera prý vůči Dostálovi projevovala velkou náklonnost. Když například zjistila, že k němu nepojede na podzimní prázdniny, byla vůči své matce odmítavá až agresívní.

Dostál se za své zaměření nijak nestyděl, ani ho neskrýval. Pravidelně přispíval na web pro pedofily, který založil, pod přezdívkou Plyšáček a prohlásil se za „pedokrále“.

Dostál kromě intimního vztahu s osmiletou holčičkou přiznal, že další své svěřenkyni prováděl orální sex na tanečním soustředění. „Tam jsem ulítl. To bylo absolutní selhání mě jako učitele,“ komentoval to u soudu.

Na další zas prováděl kopulační pohyby, když si ji posadil obkročmo na klín. „To ale nic nebylo. Šlo vlastně jen o hru takhle jedou páni, takhle jedou kmáni,“ vysvětloval u soudu Dostál s tím, že hru doplnil ještě o líbání a osahávání. Tyto praktiky prováděl na svých svěřenkyních nejčastěji, řádově v desítkách případů.

Zmocněnec Dostálovy „vyvolené“ dívky pro ni žádá nemajetkovou újmu. Po Dostálovi 700 tisíc korun a po její matce 200 tisíc. Není známo, zda s odškodným dívka souhlasí, nebo o něm ví.

V případě maximálního trestu 12 let by se pedofil Pavel Dostál dostal na svobodu v 52 letech.

Za podobný případ zneužívání dívek byl v roce 2004 zatčen dirigent souboru Bambini di Praha Bohumil Kulínský. Ve vězení si odpykal pět let, pak byl (v polovině výkonu trestu) podmínečně propuštěn na svobodu. Zemřel letos v září.

 

Autor: Ondřej Höppner

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.