Krásná modelka, sexuální idol Brazílie, záhadně zemřela při liposukci na operačním stole. Ledviny jí vypověděly službu

Krásná modelka, sexuální idol Brazílie, záhadně zemřela při liposukci na operačním stole. Ledviny jí vypověděly službu
23 / 01 / 2018, 17:30

Brazilská modelka Pamela Nascimento (†27) vydechla naposledy a za záhadných okolností během liposukce na soukromé klinice v Sao Paulu. Vedení kliniky se snažilo okolnosti její smrti zatajit, ale vše uvedla na pravou míru agilní teta.

Vnadná Pamela byl hvězdou brazilské televize, když vystupovala v nejsledovanějším zábavním pořadu jako asistentka. Byla považována za sexuální idol Brazílie s dokonalými křivkami. Když se zavrtěla, vše dostalo nový, elektrizující rozměr.


Srdce jí přestalo bít v říjnu roku 2012 přímo na operačním stole, když jí vypověděly službu ledviny. Jako příčina smrti byl uveden hypovolemický šok, který nastává po velké ztrátě krve, když srdce není schopné pumpovat dostatek krve pro fungování organismu. Tedy: vykrvácela v touze po kráse.

psali jsme: Když krása nese smrt. Tragický osud herečky Sharon Tateové poznamenal celou Ameriku

Případ vyšetřovala policie, protože úmrtí provázela řada podivných okolností. Úřady byly například o smrti krásné Pamely informovány až po pohřbu její tetou a klinika odstranila všechny stopy z operačního sálu.

Hlavním podezřelým byl doktor Jošimura, který prováděl pitvu. Hrozilo mu trest za zabití z nedbalosti, ale nakonec se mu podařilo vyváznout.

Policie provedla exhumaci, když nechala vyhrabat několik dní po smrti tělo krásné Pamely z hrobu a provedla pitvu. Až na jejím základě se prokázalo, že modelka zemřela na selhání ledvin v důsledku jejich poškození. V případu se velmi angažovala Pamelina teta, který doufala, že dostane doktora Jošimuru za mříže. To se jí nakonec nepodařilo a lékař provozuje svou praxi dodnes, když zaoblil mnoho žen.

Modelka Pamela Nascimento se přestěhovala ke své tetě do Sao Paula před několika lety. „Byla posedlá svým vzhledem,“ vzpomíná teta. „Podstoupila několik plastických operací, nechala si třikrát zvětšit prsa, upravit nos a pravidelně chodila na výplach žaludku.“

Podobný případ se stal v České republice v roce 2009. Paní Lenka Housková (31) podstoupila na pražské klinice operaci, při níž chirurg do ňader zašil silikonový implantát. Když se začala probírat s narkózy, nastaly nečekané kompliace, které pacientka a matka dvou malých dětí nepřežila. Za příčinu smrti byla určena plicní embolie.

Podle přednosty chirurgického oddělení Fakultní nemocnice Na Bulovce Františka Antoše riziko embolií hrozí u každé operace. „Míra ohrožení je u každého různá a vždy je tu nějaké riziko," říká František Antoš.

psali jsme: Bollywoodská hvězda se omlouvá za obálku urážející uprchlíky

Plastický chirurg Jan Měšťák, který soukromou kliniku vedl, sdělil, že zákrok prováděl zkušený chirurg. „Máme za sebou přes 34 tisíc zákroků, nic podobného se zatím nestalo,“ vysvětlil. Policie případ uzavřela s tím, že nebyl spáchán trestný čin.

„Smrt nastala bezprostředně po operaci v důsledku náhlé dechové nedostatečnosti. Změny na průduškách a srdci, které se během života nemusely projevit, mohly manifestovat v souvislosti se zátěží způsobenou operací,“ uvádí se v protokolu.

Plakáty s krásnou Pemelou dodnes visí na zdech a dveřích skříněk tisíců brazilských mužů. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.