Krauthammer: Obamova administrativa "fanaticky" zakrývá souvislost mezi islámem a terorismem

Krauthammer: Obamova administrativa &quote;fanaticky&quote; zakrývá souvislost mezi islámem a terorismem
Autor: FOXNEWS|Popisek: Charles Krauthammer
22 / 06 / 2016, 07:00

Charles Krauthammer, americký politický komentátor a nositel Pulitzerovy ceny tvrdě zkritizoval prezidenta Obamu a jeho administrativu za to, že úmyslně lže o souvislosti mezi islámem a terorismem.

Krauthammer kritizoval Bílý dům za jeho postoj ke zveřejnění části přepisů telefonních hovorů mezi islámským radikálem Mateenem, který zavraždil 49 osob v Orlandu a operátorem tísňové linky.

Krauthammer vystoupil v rámci programu na televizní stanici Fox News, kde komentoval vládní snahy cenzurovat nahrávky telefonního hovoru Omara Mateena tak, aby jejich přepisy neobsahovaly zmínky o islámu a teroristické skupině Islámský stát (IS). Podle FBI měl Mateen několikrát volat na tísňovou linku a přihlásit se k takzvanému Islámskému státu. FBI ale ze zveřejněných přepisů jakoukoli zmínku o radikálním hnutí vymazala.

„Všichni mohli vidět, co za slova tam padlo. A čeho přesně se (Obamova administrativa, FBI a ministerstvo spravedlnosti) snažily dosáhnout, když předstíraly, že nebyla pronesena? Odhaluje to fanatické chování administrace, protože se snažila ututlat a ukrýt spojitost s islámem." Zdroj: globe24.czbreitbart.com

„Možná nevydali příkaz (k odstranění referencí na IS z přepisů), ale všichni chápou, že pod vládou prezidenta Obamy nemůžete dělat žádné náznaky, které by teoreticky mohly ukázat na islám nebo radikální islamismus v případě masové vraždy. Takže musíte předstírat opak," tvrdí Krauthammer.


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace