Kreml: Putin se nezabývá myšlenkou dalšího mandátu

Kreml: Putin se nezabývá myšlenkou dalšího mandátu
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Vladimir Putin
11 / 05 / 2018, 12:30

Ruský prezident Vladimir Putin se nezabývá myšlenkou, že by hlava státu mohla vykonávat nejvyšší úřad tři období po sobě. Prohlásil to dnes v Moskvě kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Reagoval tak podle agentury TASS na návrh čečenského parlamentu

"Není to otázka, která by byla v pracovním programu prezidenta," konstatoval mluvčí. Putin, který s přehledem vyhrál březnové prezidentské volby, byl nedávno počtvrté uveden do úřadu hlavy státu, mandát mu vyprší v roce 2024. Nejvyšší ústavní funkce Ruska - prezidenta či premiéra - vykonává nepřetržitě od roku 2000.

Podle dnešních informací ruského tisku jednali o změně ústavních pravidel poslanci čečenského parlamentu ve čtvrtek. Jednomyslně odhlasovali návrh, aby se federální parlament v Moskvě zabýval možností umožnit prezidentovi vykonávat nejvyšší úřad třikrát po sobě. Nynější znění ústavy omezuje výkon prezidentské funkce dvěma mandáty následujícími po sobě.

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, oddaný Putinův stoupenec, nedávno prohlásil, že Rusko nemůže vést nikdo jiný. Putin by podle něj měl vládnout bez ohledu na množství mandátů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace