Kreml zuří, německá ministryně zahraničí prohlásila, že Evropa je ve válce s Ruskem

Kreml zuří, německá ministryně zahraničí prohlásila, že Evropa je ve válce s Ruskem
Autor fotografie: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0|Popisek: Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková
29 / 01 / 2023, 13:15

Chápou, o čem mluví? Tak se zeptala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na svém Telegramu, zatímco Margarita Simonjanová, propagandistka kanálu Rossija 1, hovořila o „opětovné invazi fašistů do Německa“ a zvažovala potřebu „denacifikace Německa“.

Toto chování je reakcí na prohlášení německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové. Po oznámení mnoha západních zemích, které se rozhodly poslat tanky a nový druh výzbroje na Ukrajinu, která bojuje proti ruské agresi a okupaci, jsou výroky kremelských politiků a propagandistů stále tvrdší. „Vše, co Aliance dělá (...), je v Moskvě vnímáno jako přímé zapojení do konfliktu,“ řekl Dmitrij Peskov a zdůraznil, že „toto zapojení se zvyšuje“.

Zuřivost v Kremlu vyvolalo i prohlášení šéfky německého ministerstva zahraničí Annaleny Baerbockové, která v úterý na půdě Rady Evropy ve Štrasburku vyzvala k jednotě mezi západními spojenci. " Vedeme válku proti Rusku, ne proti sobě navzájem," řekla.

Po těchto slovech Mária Zacharovová rozhořčeně volala německému velvyslanci v Moskvě o vysvětlení a Margarita Simonjanová prohlásila, že „německý národ byl znovu napaden fašisty.“ Neměli bychom osvobodit německý lid od těchto nacistů? “ zeptala se Putinova propagandistka ve vysílání ruské státní televize.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku