Křesťané jsou nejvíce pronásledovanou skupinou na světě, prohlásil rakouský ministr zahraničí

Křesťané jsou nejvíce pronásledovanou skupinou na světě, prohlásil rakouský ministr zahraničí
Autor: Flickr.com|Popisek: Sebastian Kurz
26 / 02 / 2017, 14:30

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz řekl, že křesťané jsou v současné době nejvíce perzekvovanou skupinou na světě.

Kurz v interview pro časopis Sonntag, který vydává vídeňská arcidiecéze, prohlásil, že je krajně znepokojen prudkým nárůstem protikřesťanského násilí po celém světě.

související: Rakouský ministr zahraničí: Řešením uprchlické krize je trvalé uzavření hranic na Balkáně

,,Je jasné, že křesťané jsou nejvíce perzekvovanou náboženskou skupinou na světě. Zajištění jejich bezpečnosti je naším ústředním bodem," řekl v rozhovoru nejmladší ministr zahraničí. Kurz také apeluje na to, aby byli křesťané sebevědomí v jejich identitě, pokud chtějí, aby se muslimští migranti integrovali do společnosti.

Právě muslimové, kteří přicházejí v hojném počtu do Rakouska, by podle ministra zahraničí měli přijmout křesťanské dědictví této země. Islámské autority by v této souvislosti měli dělat více pro boj s náboženským extrémismem a fanatismem, uvedl v interview Kurz. Co se týče islámského fundamentalismu, je podle Kurze právě na muslimských náboženských i politických lídrech, aby v tomto směru vzdělávali své stoupence, že věřící muslim nesmí nikdy páchat extremistické činy, jež se dějí ve jménu islámu.

,,Islám v Rakousku narůstá hlavně skrze imigraci z muslimských zemí. Křesťané by měli být sebevědomí. Naše země je k náboženství přátelská, současně má ale dlouhou křesťanskou tradici, a za tím bychom si měli stát. Musíme to samé vyžadovat od těch, kteří do naší země dorazili jako uprchlíci v minulých letech, aby tyto hodnoty plně respektovali, řekl časopisu Sonntag Kurz.

Rakouský ministr zahraničí se domnívá, že vzdělávání v náboženských otázkách je v této době klíčové. Je rovněž podle něho příležitostí diskutovat o základních etických otázkách spojených s vírou.

 

psali jsme:

Rakouský ministr vnitra požaduje zákaz distribuce koránu

 

Zdroj: newschicken.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace