Křesťanské sirotčince v Sýrii obdržely peníze z projektu ADOPCE SÝRIE

Křesťanské sirotčince v Sýrii obdržely peníze z projektu ADOPCE SÝRIE
14 / 10 / 2019, 12:00

V minulosti jsme informovali o tom, že nezisková organizace Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského, která je personálně spjata s Vojenským a špitálním řádem svatého Lazara Jeruzalémského, se pustila do dalšího charitativního projektu ADOPCE SÝRIE. Rytíři nastartovali ve spolupráci se zaměstnanci Syrské ambasády a křesťanskými Sirotčinci v Sýrii nový projekt ADOPCE SÝRIE, kterým může kdokoliv na dálku podporovat konkrétního osiřelé dítě anebo přispět finančním darem. První peníze pro syrské sirotky byly předány v září tohoto roku.

Nový projekt ADOPCE SÝRIE navazuje na stávající aktivity Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského. V září 2019 došlo k předání 4000 dolarů pro 2 křesťanské sirotčince, a to provozované při Klášteru svatého Pavla v Damašku a Klášteru sv. Tekly Malouly. Zároveň byly přímo dětem předány prostředky vybrané v projektu adopce na dálku.

Společenství nyní jedná se Syrskou ambasádou v Praze o rozšíření programu adopce na dálku o možnost příspěvků dětem na školné. Adoptivní rodiče by tak kromě možnosti přispívat na stravné dětí mohli nově přispívat i na jejich vzdělání. Rytíři počítají s tím, že by rozšíření programu mohlo být implementováno počátkem roku 2020. Společenství nyní dále připravuje zprostředkování již schválené podpory vázaných zdrojů Ministerstva zahraničních věcí v rámci Humanitárních podpor, do civilní nemocnice v Damašku.

Projekt ADOPCE SÝRIE vznikl na základě spolupráce se Samírem Masadem, jenž zajišťuje koordinaci mezi ČR a Sýrií, která je stále na sankčním seznamu EU a OSN. Oba sirotčince používají finanční dary na zajištění desítek dětí, které v Sýrii po válce strádají.

Security magazín tento projekt plně podporuje. Chcete-li i Vy přispět na sirotky, stát se buď adoptivním rodičem nebo přispěvatelem, více informací najdete na:

//www.adopcesyrie.cz/

Vojenský a špitální řád sv. Lazara Jeruzalémského (latinsky Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani, zkratka OSLJ), se kterým je Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského propojeno, je křesťanský rytířský řád, který byl založen v 11. století jako jedna z nejstarších charitativních organizací na světě. Současný mezinárodní řád je řádem ekumenickým a po vzoru původní spirituality sdružuje křesťany všech vyznání. K založení a rozvoji činnosti řádu v českých zemích došlo v roce 1937. Nová etapa řádu se začala psát v roce 1991, kdy se do Československé republiky vrátilo exilové velkopřevorství.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace