Křesťanský uprchlík obětí rasistického útoku v Itálii

Křesťanský uprchlík obětí rasistického útoku v Itálii
07 / 07 / 2016, 10:00

Nigerijec uprchl loni v září před islámistickým hnutím Boko Haram do Itálie. Tam se stal obětí rasistického útoku.

Dva italští mladíci v úterý 5. července v italském Fermu těžce zranili nigerijského uprchlíka. Muž ve středu svým zraněním v nemocnici podlehl, uvedla agentura AFP. Zdroj: aktualne.cz 

Šestatřicetiletého Afričana Emmanuela, který byl na procházce se svojí 24letou přítelkyní Chimiarou, útočníci nejprve slovně napadali a dívku nazvali "černou opicí". Nigerijce, který se proti rasistickým nadávkám začal ohrazovat, fyzicky napadli, jeden z nich ho kopal do hlavy, i když už ležel na zemi. 

Nigerijec utekl se svojí přítelkyní loni v září před islámistickým hnutím Boko Haram kvůli tomu, že byli křesťané, přes Libyi a Středozemní moře do Itálie. Ve Fermu se "neformálně" oženili v místním kostele a bydleli na ubytovně spravované katolickou diecézí. 

Duchovní Vinicio Albanesi, který spravuje místní charitu, tento rasistický útok odsoudil a uvedl, že útok zřejmě souvisí i s hrozbami pumových útoků na církevní stavby ve městě. Podle policie došlo už ke třem případům, kdy byly u kostelů nalezeny výbušniny, nicméně souvislost s poskytováním pomoci uprchlíkům podle ní "nebyla prokázána". Zdroj: corriere.it

Starosta města označil incident za noční můru. Podle něj je Fermo vůči uprchlíkům vstřícné a snaží se jim pomáhat. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace