Kritici multikulti jsou "nepřáteli státu". Je v Evropě ohrožena svoboda slova?

Kritici multikulti jsou &quote;nepřáteli státu&quote;. Je v Evropě ohrožena svoboda slova?
16 / 04 / 2016, 13:15

Zatímco Evropu vážně ohrožuje džihád, mnoho mainstreamových politiků raději bojuje proti kritikům islamizace a jejich právu na svobodu projevu.

Politolog George Igler ve svém textu publikovaném konzervativním americkým think-tankem Gatestone Institute tvrdí, že je v Evropě vážně ohrožena svoboda slova. Především kritici multikulturalismu a přistěhovalecké politiky otevřených dveří jsou podle jeho názoru kriminalizováni pouze za to, že mají odlišné názory než mainstreamoví politici. Na článek upozornil server ParlamentniListy.cz.

Jsou evropští muslimové bezpečnostní riziko? Miliony z nich údajně schvalují ideologii IS

„Právo na svobodu projevu považují za překážku multikulturalismu. Vidět je to na případu vůdce nizozemské Strany pro svobodu Geerta Wilderse, který čelí hrozbě vězení. A to pouze za to, že se na shromáždění svých příznivců ptal, jestli si přejí v zemi méně Maročanů. Tento proces je politickým procesem, protože v zemi budou příští rok volby a Strana pro svobodu je aktuálně nejoblíbenější stranou,“ uvádí Igler.

Jeden měsíc islámu a multikulturalismu ve Švédsku: únor 2016

„Člověk by si myslel, že po každém teroristickém útoku mezi politiky narostou pochybnosti o správnosti přistěhovalecké politiky otevřených dveří. Bohužel opak je pravdou. Obhájci muslimů, podporováni mainstreamovými médii, přesouvají pozornost od obětí těchto útoků ke kritikům migrační politiky a multikulturalismu,“ podivuje se Igler s tím, že hrozba trestního stíhání umlčela již celou řadu jedinců, kteří si dovolili kritizovat islám.

„Například jeden Holanďan se na Twitteru vyjádřil proti zřizování uprchlických center a v ten samý den jej navštívila policie. Upozornila ho, že v případě dalších podobných komentářů bude mít problémy. To samé potkalo jednoho muže v Belgii a ve Velké Británii. Přitom tento Brit se pouze na ulici ptal muslimské ženy na její názor na teroristický útok v Bruselu. K tomu je třeba zmínit, že německá kancléřka Angela Merkelová řešila se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem omezování kritických poznámek na adresu syrských uprchlíků.“

Igler poukazuje na to, že omezování svobody slova se týká skutečně celé Evropy. „Zakladatel německého hnutí PEGIDA Luc Bachmann za poslední dva roky čelil 288 obviněním, které byly později v drtivé většině případů pro nedostatek důkazů odloženy. Nicméně proti němu aktuálně běží čtrnáct trestních stíhání. První soudní přelíčení začíná v Drážďanech již za týden,“ píše Igler a zmiňuje, že hrozbě uvěznění čelí také další členové protiimigračního hnutí PEGIDA. Jak v Německu, tak v Nizozemsku.

Celá článek zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace