Krutá symbolika: Ochotně pomáhala migrantům, teď ji jeden ve Švédsku zmasakroval

Krutá symbolika: Ochotně pomáhala migrantům, teď ji jeden ve Švédsku zmasakroval
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: nákladní vůz
12 / 04 / 2017, 18:00

Život jedenatřicetileté belgické psycholožky vyhasl pod koly stockholmského atentátníka.

Maïlys Dereymaekerová byla v době teroristického útoku ve švédské metropoli na dovolené. V osudný den čekala atentátu na své přátelé, když se přiřítil ve velké rychlosti nákladní vůz, který ji na místě usmrtil. Byla první obětí fanatického Uzbeka, který dlouho sympatizoval s Islámským státem, aniž by s tím příslušné úřady něco dělaly.

Na místo přišla s časovým předstihem, kdyby přišla jen o několik minut později, tak by žila. Je v tom tak trochu krutá symbolika, Dereymaekerová se totiž snažila pomáhat migrantům, nyní za to zaplatila životem.

Snažila se pracovat s ilegálními migranty, které chtěly většinou úřady deportovat, a různými způsoby jim pomáhat. Její tělo však bylo doslova zmasakrováno koly těžkého nákladního vozu, který řídil právě jeden z migrantů. Forenzním specialistům trvalo dva dny, než ji identifikovali.

Dereymaekerová po sobě zanechala malého syna.

 

psali jsme:

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.