Krutý Apríl nebo fakt? Novináři tvrdí, že existuje video o posledních vteřinách před leteckou katastrofou

Krutý Apríl nebo fakt? Novináři tvrdí, že existuje video o posledních vteřinách před leteckou katastrofou
01 / 04 / 2015, 13:15

AKTUALIZOVÁNO / Existuje video z havarovaného letu 4U9525 Germanwings?

Investigativní novinář Frederic Helbert  z deníku Paris Match zveřejnil svoje vyjádření k existenci videa o posledních chvílích letu Germanwings. Zdroj: parismatch.com

S ohledem na pozůstalé nebude deník video zveřejňovat. Na videu jsou zachyceny nejstrašnější okamžiky cestujících, jejich křik, zoufalství a panika. Je to tak hrozné, že Paris Match odmítá jeho zveřejnění. 


Bulvární deníky Bild a Paris Match dnes informovaly o údajném videu, které prý zachycuje situaci na palubě letadla A320 společnosti Germanwings, které havarovalo v jižní Francii. Video se údajně zachovalo na paměťové kartě mobilního telefonu, který nalezli vyšetřovatelé na místě nehody. Oba deníky měly prý možnost video vidět, ale nemají jeho záznam k dispozici. 

„Pokud je tvrzení, že někdo také video má k dispozici, měl by ho ihned předat vyšetřovatelům,“ uvedl pro agenturu AFP francouzský prokurátor Brice Robin, který je pověřen vyšetřováním nehody Airbusu se 150 lidmi na palubě. Zároveň však vyšetřovatelé popírají, že by podobné video měli k dispozici. Podle odborníků je možné, že paměťová karta s nahraným videem mohla vydržet pád letadla a je tedy otázkou času, kdy budou nalezeny možné další nahrávky.

Výkřiky zachycené na videu údajně potvrzují, že cestující věděli, v jaké situaci se ocitli. V několika jazycích je prý slyšet křik "Můj bože". Slyšet je i kovové rány, jak se snaží kapitán dostat do pilotní kabiny ke kopilotovi Andreasi Lubitzovi, který je s největší pravděpodobností i přímo odpovědný za havárii letadla. ("Kdo byl Andreas Lubitz? Letecké společnosti po celém světě zavádí nová bezpečnostní pravidla")


Zdroj YouTube, Daniel Lenz (Liveleak)

Televizní stanice CNN odvysílala reportáž s očitým svědkem leteckého neštěstí, alpským pastevcem, který tvrdí, že potom co viděl, "už nikdy nechce letět".

Psali jsme také:

Kdo byl Andreas Lubitz? Letecké společnosti po celém světě zavádí nová bezpečnostní pravidla

Útok šílence? Chtěl kopilot úmyslně "zničit letadlo"?

Aktualizováno: Airbus A320 německých aerolinek se zřítil na jihu Francie

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace