Krutý Apríl nebo fakt? Novináři tvrdí, že existuje video o posledních vteřinách před leteckou katastrofou

Krutý Apríl nebo fakt? Novináři tvrdí, že existuje video o posledních vteřinách před leteckou katastrofou
01 / 04 / 2015, 13:15

AKTUALIZOVÁNO / Existuje video z havarovaného letu 4U9525 Germanwings?

Investigativní novinář Frederic Helbert  z deníku Paris Match zveřejnil svoje vyjádření k existenci videa o posledních chvílích letu Germanwings. Zdroj: parismatch.com

S ohledem na pozůstalé nebude deník video zveřejňovat. Na videu jsou zachyceny nejstrašnější okamžiky cestujících, jejich křik, zoufalství a panika. Je to tak hrozné, že Paris Match odmítá jeho zveřejnění. 


Bulvární deníky Bild a Paris Match dnes informovaly o údajném videu, které prý zachycuje situaci na palubě letadla A320 společnosti Germanwings, které havarovalo v jižní Francii. Video se údajně zachovalo na paměťové kartě mobilního telefonu, který nalezli vyšetřovatelé na místě nehody. Oba deníky měly prý možnost video vidět, ale nemají jeho záznam k dispozici. 

„Pokud je tvrzení, že někdo také video má k dispozici, měl by ho ihned předat vyšetřovatelům,“ uvedl pro agenturu AFP francouzský prokurátor Brice Robin, který je pověřen vyšetřováním nehody Airbusu se 150 lidmi na palubě. Zároveň však vyšetřovatelé popírají, že by podobné video měli k dispozici. Podle odborníků je možné, že paměťová karta s nahraným videem mohla vydržet pád letadla a je tedy otázkou času, kdy budou nalezeny možné další nahrávky.

Výkřiky zachycené na videu údajně potvrzují, že cestující věděli, v jaké situaci se ocitli. V několika jazycích je prý slyšet křik "Můj bože". Slyšet je i kovové rány, jak se snaží kapitán dostat do pilotní kabiny ke kopilotovi Andreasi Lubitzovi, který je s největší pravděpodobností i přímo odpovědný za havárii letadla. ("Kdo byl Andreas Lubitz? Letecké společnosti po celém světě zavádí nová bezpečnostní pravidla")


Zdroj YouTube, Daniel Lenz (Liveleak)

Televizní stanice CNN odvysílala reportáž s očitým svědkem leteckého neštěstí, alpským pastevcem, který tvrdí, že potom co viděl, "už nikdy nechce letět".

Psali jsme také:

Kdo byl Andreas Lubitz? Letecké společnosti po celém světě zavádí nová bezpečnostní pravidla

Útok šílence? Chtěl kopilot úmyslně "zničit letadlo"?

Aktualizováno: Airbus A320 německých aerolinek se zřítil na jihu Francie

 

 

Tagy článku