Krvavá blondýna: Prostitutka, která muže uspávala hypnotiky a pak je umlátila kladivem, rozsekala sekáčkem na maso nebo znetvořila šídlem

Krvavá blondýna: Prostitutka, která muže uspávala hypnotiky a pak je umlátila kladivem, rozsekala sekáčkem na maso nebo znetvořila šídlem
Popisek: Jaroslava Fabiánová
25 / 03 / 2018, 18:30Jaroslava Fabiánová (narodila se v roce 1965), přezdívaná Drsná Jarka, Krvavá blondýna, nebo Česká Carol (podle Aileen Carol Wuornosové, prostitutky, která v letech 1989–1990 na území Floridy zabila sedm mužů). Fabiánová byla prostitutka, která vraždila své zákazníky, a pak je okrádala.

Specializovala se hlavně na muže v pokročilém věku, které by snadno přemohla, kdyby prášky nezabraly. Neměla oblíbený vražedný nástroj, mlátila i bodala je vším, co bylo po ruce.

Byly jí dokázány čtyři vraždy, ale mohlo jich být víc – především mezi staršími muži, kteří zemřeli na zástavu srdce po užití prášků na spaní.

Ještě jako nezletilá se stala členkou Fabiánová pouličního gangu v Děčíně, když se skupinou romských dětí kradla a poskytovala za peníze sexuální služby.

psali jsme: Herečka Manningová, která umí karate, zmlátila svou maskérku mokrým ručníkem a ještě ji udala za slídění

První vraždu spáchala už v šestnácti letech v Děčíně. Důchodce Vladimír Zavřel (†78) si mladá děvčata z cikánské skupinky, k níž patřila Fabiánová, často zval k sobě domů. Fabiánová k němu chodila taky.

Jednou jí ale stařík nebyl spokojen s jejími službami a zaplatil jí méně, než slíbil. Fabiánová ho ubila zednickým kladivem, 20 bodnými ranami nožem a na již mrtvém těle se vyřádila ševcovským šídlem. 

Když v bytě pátrala po penězích a cennostech, zanechala všude otisky prstů a dokonce otisk boty v krvi zemřelého. Jako nezletilá dostala sedm let vězení, později ji odvolací soud trest snížil na 4 roky a 9 měsíců.

Po propuštění z vězení se začala věnovat prostituci, ale s tím vylepšením, že zákazníky uspávala silnými léky. Američana Boba okradla o 7 tisíc dolarů a elektroniku v hodnotě 250 tisíc korun.

V roce 1996 u dalšího zákazníka Maďara Tibora způsobily její hypnotika v hotelovém pokoji zástavu srdce a dostala 10 let. Prý mu tam toho nasypala moc. Byla propuštěna za dobré chování už v roce 2001.

O dva roky později se v Praze na autobusovém nádraží Florenc seznámila se se svou další obětí, starcem Augustinem (†83). Nejdřív šli do restaurace Šatlava v ulici Na Poříčí, která byla v domě, kde stařík bydlel. Pak se dohodli se, že půjdou k němu, kde mu Fabiánová uvařila polévku, po které zkolaboval.

Několik dní po její návštěvě byl starý pan Augustin nalezen mrtev, na zdi visely tři prázdné rámy po vyříznutých obrazech. Z bytu zmizely i další věci v celkové hodnotě 50 tisíc Kč. Fabiánová bezvládného starce dodělala kuchyňským sekáčkem.

psali jsme: Zpěvák Cantat umlátil svou snoubenku, herečku, která mu zřejmě byla nevěrná se svým prvním mužem

Poslední obětí vraždící prostitutky by mladík Richard (†31). Seznámili se v Praze na tramvajové zastávce, pak šli na diskotéku. Jeho tělo později našli v koupelně doma v Průběžné ulici ve Strašnicích. Fabiánová ho ubodala 38 ranami nožem. Z bytu se ztratilo 6000 korun, videorekordér a další drobnosti. Škoda se vyšplhala na 24 000 korun.Pod jeho nehty byla nalezena DNA Fabiánové.

V lednu 2005 ji soud za čtyři vraždy zavřel na doživotí. Jaroslava Fabiánová je třetí ženou v Česku odsouzenou k nejvyššímu trestu. K některým vraždám se nikdy nepřiznala. Podmínečně může být propuštěna v roce 2036 ve věku 71 let.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace