Krvavá Rosemary: Společně s manželem umučili a zabili nejméně deset dívek, mezi nimi některé jejich dcery. Vzkaz trojnohé oběti

Krvavá Rosemary: Společně s manželem umučili a zabili nejméně deset dívek, mezi nimi některé jejich dcery. Vzkaz trojnohé oběti
Popisek: Rosemary West
20 / 05 / 2018, 18:30

Rosemary si brala Freda Westa jako 15tiletá v době, kdy věděla, že spáchal nejméně jednu vraždu. Oba pocházeli z podivných rodin. Rosemary i po svatbě s Fredem spala se svým otcem.

Spolu vytvořili pár, který média označují za nejšílenější dvojici v dějinách Velké Británie. Společně zabili a umučili nejméně deset dívek, z nichž nejméně dvě zabila Rosemary sama.

„Zabila jsem ji proto, že měla divnou barvu pleti,“ řekla Rosemary o své oběti (8), která byla nevlastní dcerou jejího manžela Freda (její otce byl Pákistánec). Vraždy manželé páchali mezi lety 1973 – 1987. Rosemary je dosud ve vězení, Fred spáchal sebevraždu během soudního procesu.

psali jsme: „Heparinový vrah“ Petr Zelenka: Justiční omyl, nebo případ pomatence, který chtěl důchodcům urychlit cestu „tam, kde není bolest“?

Seznámili se na autobusové zastávce roku 1969. Fred tehdy bydlel se svými dvěma dcerami v karavanu. Když s ním otěhotněla, pořídili si dům, který pak „proslavili“ na Cromwellově ulici č. 25 ve městě Gloucester.

Manželé Westovi

Manželé Westovi

 

Rosemary začala provozovat prostituci, zatímco Fred se často díval. Mezi její zákazníky patřili místní vysoce postavení úředníci, ale také její otec (zemřel v roce 1979). Byla každou chvíli těhotná, měla osm dětí, z nichž pěti byl otec její manžel Fred.

Své oběti většinou nabírali na autobusových zastávkách, navenek působili jako svěží, sympatický manželský pár. Poté je zavřeli ve sklepě, kde je pověsili na háky, mučili, znásilňovali, některé mumifikovali a pohřbili pod podlahou.

psali jsme: Krásná Pamela (†18), vášnivá Italka, vyvolala revoluci: Ubodal ji a částečně snědl „z lásky“ drogový dealer. Rozřezané tělo v kufrech postavil u dálnice

Když už se kolem nich začala stahovat smyčka a policista lezl dírou při hledání jedné oběti, řekl: „Buď tu máme víc obětí, nebo ta hledaná žena měla tři nohy.“

Jako vraždící jednotka byly manželé velmi „produktivní“ a tu a tam jim nějaká oběť utekla. Jednou už je málem měli, ale uprchlá chůva nakonec obvinění stáhla, protože měla strach. Vyvázli jen s pokutou.

K prostituci nutili i své děti, kterým vyhrožovali, že pokud nebudou poslouchat, „skončí pod terasou jako Heather“, což byla jejich dcera, kterou zabili a zakopali pod terasou.

V únoru 1994 se ke kriminalistům dostaly i zvěsti o Heather pod terasou. Od soudce policie dostala povolení k domovní prohlídce. 25. února 1994 kriminalisté odkryli hrob Heather pod terasou.

Fred West během procesu začal propadat depresím. 1. ledna 1995 se ve své cele oběsil. Bývalá chůva Westových k jeho smrti řekla: „Odešel si po svém. Měl to pod kontrolou až do konce.“

psali jsme: Jak krásná Mária, luxusní prostitutka, zastřelila příbuzného amerického prezidenta a vyplakala si pouhých 13 let v base. Již míří domů!

Rosemary zatvrzele trvala na své nevinně. Tvrdila, že se v některých vraždách pokoušela manželovi zabránit a že se vlastně cítila také jako oběť. To jí soud samozřejmě neuvěřil, dostala doživotí.

Jejich dům hrůzy na Cromwellově ulici č. 25, policie zbořila v roce 1996. Dnes je na tomto místě pěší zóna.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.