Krvavá série teroristických útoků v Izraeli. Obětí radikálního islámu přibývá.

Krvavá série teroristických útoků v Izraeli. Obětí radikálního islámu přibývá.
Popisek: Teroristický útok v Jeruzalémě
13 / 10 / 2015, 15:15

Benjamin Netanjahu: "Plameny radikálního islámu spalují region a dosahují až k nám". Izrael je sužován terorem palestinských Arabů, kteří útočí na izraelské Židy.

Při dnešních dvou útocích v Jeruzalémě a předchozích útocích v Raanana byli 3 lidé zavražděni a dalších nejméně 17 zraněno. Informaci zveřejnil server eretz.cz

K prvnímu útoku došlo střelbou v autobuse městské hromadné dopravy na lince č. 78 v jeruzalémské čtvrti Armon HaNaciv. Podle svědků se teroristé nejprve pokusili autobus s cestujícími unést. Následně začali střílet. Zavražděn byl 60letý Izraelec a dalších 15 lidí zraněno. Kriticky zraněný 45letý muž zraněním o dvě hodiny později v nemocnici podlehl. Útok spáchali dva arabští zločinci. Jednoho policie na místě zastřelila, druhý byl zraněn a zatčen.

Současně došlo k útoku na ulici Malchej Jisrael v jeruzalémské čtvrti Geula, kde palestinský Arab najel autem do skupiny lidí, čekajících na zastávce na autobus. Arab poté vystoupil z auta a začal železným sekáčkem či sekerou útočit na raněné. Zavražděn byl 60letý rabi, který podlehl zraněním z nárazu auta a ran sekáčkem. Další dva lidé jsou vážně zraněni. Terorista byl kriticky zraněn střelbou policistů, kteří na místo útoku přispěchali.

Oba vražedné palestinskoarabské útoky následují po ranních bodných útocích ve městě Raanana ve středu Izraele. Prvním útokem byl lehce zraněn Izraelec a terorista zneškodněn kolemjdoucími. Při druhé, o hodinu a půl později, byli zraněni 4 lidé.

Izraelská policie po útocích uzavřela všechny příjezdové silnice do hlavního města. Předseda vlády Benjamin Netanjahu svolal naléhavé zasedání bezpečnostního kabinetu.

V pondělí 12. října ráno se ve Starém městě v Jeruzalémě pokusil 17letý Arab z východní části města pobodat policistu. Příslušník měl na sobě ochrannou vestu, nebyl proto zraněn. Útočníka zastřelili policistovi kolegové.

V Jeruzalémě před budovou ústředí Izraelské policie pobodala 18letá Arabka příslušníka policie. Žena se chovala podezřele, proto za ní policista šel a když se přiblížil, otočila se a pobodala ho nožem. Policista poté na útočnici vystřelil. Se středně vážným zraněním byla převezena do nemocnice Hadasa na Mt. Scopus.

Video: Izraelští strážníci zastřelili palestinského útočníka

Hodinu poté dva mladí palestinští Arabové – ve věku 13 a 15 let – dnes v jeruzalémské čtvrti Pisgat Zeev vážně pobodali dva mladé Izraelce. Teprve 13letý izraelský chlapec byl útočníky pobodán, když jel na kole. Byl hospitalizován v kritickém stavu a s mnohačetnými bodnými ranami v horní části těla bojoval o život. Následně se jeho stav zlepšil. Druhým napadeným je 25letý muž, který byl také vážně zraněn bodnutími v horní části těla.. Jeden z útočících Arabů by vážně zraněn, když při útěku před policií skočil před jedoucí auto. Druhý byl policií dostižen a po výzvě ke vzdání se rozběhl proti policistům s dlouhým nožem v ruce. Byl proto zastřelen.

Večer se palestinský Arab pokusil ukrást zbraň izraelskému vojákovi v autobuse vjíždějícím do Jeruzaléma. Když se mu nepodařilo se zmocnit zbraně, pokusil se vojáka pobodat. Když se ostatní cestující pustili do zápasu s útočníkem, autobus zastavil a policista, který stál nedaleko do vozu nastoupil a pokusil se útočníka zneškodnit. Během potyčky se útočníkovi podařilo zmocnit zbraně a další policista jej zastřelil.

Nejméně šest Arabů z Gazy bylo v pondělí večer zraněno při dalších střetech s izraelskými vojáky na hranici mezi Izraelem a teroristy Hamasu ovládanou palestinskoarabskou enklávou. Druhý den po sobě pronikly přes hraniční plot z Gazy do Izraele desítky Arabů a Izraelské obranné síly je musely zahánět varovnou střelbou.

6 palestinských Arabů zabito na hranici Gazy, další pobodaní Židé

Benjamin Netanjahu: Plameny radikálního islámu spalují region a dosahují až k nám

 

Tagy článku