Krvavé pondělí ve Vídni: Tři mrtví lidé při teroristickém útoku. Mezi oběťmi má být i policista

Krvavé pondělí ve Vídni: Tři  mrtví lidé při teroristickém útoku. Mezi oběťmi má být i policista
03 / 11 / 2020, 07:30

V pondělí večer ochromil rakouskou metropoli teroristický útok, při němž zemřeli nejméně tři lidé, dalších patnáct lidí bylo zraněno, z toho sedm vážně. Pachatelem útoku je zřejmě stoupenec Islámského státu, který byl policisty zastřelen.

Po Paříži ochromil teroristický útok také Vídeň. Zřejmě příslušník samozvaného Islámského státu, těžce ozbrojený útočnou puškou a pistolí, zabil nejméně tři lidi, při útoku bylo zraněno dalších 15 civilistů, sedm z nich utrpělo vážné zranění. Podle deníku Kronen Zeitung je mezi mrtvými i jeden policista. To je ale zatím nepotvrzená informace. Útoky se měly odehrát celkem na šesti různých místech rakouské metropole převážně u restauračních zařízení. Pachatel byl policisty následně zlikvidován.

                                

Připravujeme další podrobnosti...

 

/AKTUALIZOVÁNO/ - Počet obětí teroristického útoku ve Vídni se rozrostl na čtyři oběti - dva muži a dvě ženy a 17 zraněných. Teroristický útok měl spáchat 20letý mladík ze Severní Makedonie, který byl příznivcem Islámského státu. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer označil pachatele jako radikála, který měl vazby právě na Islámský stát.  Podle policie měl mít útočník několik kompliců, po nichž se intenzivně pátrá. 

Tagy článku