Krvavé pondělí ve Vídni: Tři mrtví lidé při teroristickém útoku. Mezi oběťmi má být i policista

Krvavé pondělí ve Vídni: Tři  mrtví lidé při teroristickém útoku. Mezi oběťmi má být i policista
03 / 11 / 2020, 07:30

V pondělí večer ochromil rakouskou metropoli teroristický útok, při němž zemřeli nejméně tři lidé, dalších patnáct lidí bylo zraněno, z toho sedm vážně. Pachatelem útoku je zřejmě stoupenec Islámského státu, který byl policisty zastřelen.

Po Paříži ochromil teroristický útok také Vídeň. Zřejmě příslušník samozvaného Islámského státu, těžce ozbrojený útočnou puškou a pistolí, zabil nejméně tři lidi, při útoku bylo zraněno dalších 15 civilistů, sedm z nich utrpělo vážné zranění. Podle deníku Kronen Zeitung je mezi mrtvými i jeden policista. To je ale zatím nepotvrzená informace. Útoky se měly odehrát celkem na šesti různých místech rakouské metropole převážně u restauračních zařízení. Pachatel byl policisty následně zlikvidován.

                                

Připravujeme další podrobnosti...

 

/AKTUALIZOVÁNO/ - Počet obětí teroristického útoku ve Vídni se rozrostl na čtyři oběti - dva muži a dvě ženy a 17 zraněných. Teroristický útok měl spáchat 20letý mladík ze Severní Makedonie, který byl příznivcem Islámského státu. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer označil pachatele jako radikála, který měl vazby právě na Islámský stát.  Podle policie měl mít útočník několik kompliců, po nichž se intenzivně pátrá. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace